Lucie Gelemová v rozhovore pre PLUS 7 DNÍ ešte nedávno tvrdila, že život s jej o štyridsať rokov starším frajerom Felixom Slováčkom, je krásny, rôznorodý a farebný. „Nikdy s ním nie je nuda. Keď som s ním, stále sa niečo zaujímavé deje,“ povedala nám doslova.

 

Dnes po siedmich rokoch života v spoločnej domácnosti hlási rozchod. Naznačuje, že do veľkej miery medzi nimi spôsobila rozkol Felixova, ešte stále manželka Dáda Patrasová.

„Ohovárania, intríg a mnohého zlého zo strany jeho súčasnej manželky, ktorá seba, ale aj mňa mnoho rokov šírením klamstiev zviditeľňuje, som si v tomto vzťahu užila až dosť. Patrasová mi navyše okrem iného od roku 2015 zasahuje aj do súkromia. Posiela mi výhražné a vulgárne esemesky, ktoré často evidentne nepíše v triezvom stave. Život je príliš krátky a ja ho už nechcem ďalej tráviť v takomto toxickom prostredí,“ vyjadrila sa Lucie a zdôrazňuje, že kopačky Felixovi dala ona. „Bolo to moje rozhodnutie, ktoré ale vyplynulo z Felixovho prístupu.  Verím, že karma je spravodlivá a rozlišuje dobro a zlo. Za seba môžem s čistým svedomím povedať, že som nikomu nenarušila manželstvo, ktoré by bolo funkčné, úprimné a láskyplné. To, že som oddane verila partnerovi a bola ním klamaná, je moja chyba," priznala. 

Naznačuje tiež, že za rozchodom je aj jej túžba po materstve. Felix však už ďalšie dieťa mať nechce. „Luciu v tomto smere chápem, pretože materský pud je veľmi silný. Keby som sa ale v mojom veku ženil a mal deti, považovali by ma za blázna,“ povedal muzikant pre PLUS 7 DNÍ.

Lucie sa s tým evidentne nevedela zmieriť. „Vysvetľoval som jej, že dieťa potrebuje mať otca. Predsa len, aj tomu Karlovi Gottovi medicína dopriala aspoň päť rokov života navyše, aj keď už bol veľmi chorý. Ja netuším ako dlho tu budem a čoho sa môžem dožiť. Môj otec zomrel, keď mal osemdesiatdva rokov. Ja mám o pár dní sedemdesiat osem. To utečie ako voda. O chvíľu môžem byť tuhý,“ pristupuje muzikant k situácii pragmaticky.

Felix a Lucie napriek tomu, že idú od seba, chcú ostať priateľmi. „Mám a budem ho mať naďalej rada, boli sme spolu pekných sedem rokov, no túžim po rodine, po dedinskom živote v rodných južných Čechách,“ vyjadrila sa.  Nespáliť po rozchode mosty a ostať naďalej v priateľskom kontakte, dokáže len veľmi málo párov. Zdá sa, že Felixovi a Lucii sa to podarilo. Hoci už nie sú spolu, narodeniny muzikanta oslávili vedno. Lucie pre svojho dnes už ex partnera napiekla koláče, uvarila dobré jedlo a zablahoželala mu pri dobrom vínku. A natešený Felix s pohárom perlivého moku v ruke, prostredníctvom videa poslal svetu veľavravný odkaz.

Práve pred 78 rokmi som sa narodil, takže oslavujem. Som po druhom očkovaní, plný energie, elánu a radosti. Teším sa na stretnutie s kamarátmi a muzikantmi s ktorými si zahráme krásny koncert. A aby som predišiel špekuláciám, tak chcem potvrdiť, že všetky slová Lucie sú pravdivé. Ďakujem všetkým, ktorí ste mi napísali prianie a teším sa, že sa spolu čoskoro uvidíme,“ zneli slová Felixa.

Lucie má jasno aj v tom, ako to bude ďalej s Felixom. „Návrat k svojej súčasnej manželke rozhodne nechystá, pretože sa stále odmieta liečiť. Plánuje sa presťahovať do domu k svojmu synovi. Zároveň sa ale naďalej musí starať o svoj dom vo Vinohradoch, ktorého polovica mu patrí,“ vyjadrila sa za neho. Možno je to však len Luciine zbožné prianie. Ukázalo sa totiž, že Felixovi Dáda nie je ľahostajná. Nie je to tak dávno, čo Markizácka Smotánka prominentnú dvojicu zastihla spolu prichádzať do ich slávnej vily. Pred kamerami otvorene priznali, že Felix svoju ešte stále manželku práve priviezol z infúzie. Bolo to len džentlmenské gesto, alebo si k sebe opäť našli cestu? Zdá sa, že toto bude ešte horúce.

Pozrite si život Felixa a Lucie. V GALÉRII aj zábery z oslavy Slováčkových narodenín a tajného výletu v New Yorku