Najprv to bol knižný bestseller a teraz film Všetko alebo nič dobýva slovenské a české kiná. Príbeh Lindy, ktorú hrá Tatiana Pauhofová, popretkávala autorka Evita Urbaníková milostnými dobrodružstvami jej najbližšej kamarátky Vandy v podaní českej herečky Kláry Issovej. No keď podaktorí diváci zhliadli filmovú novinku, zostali ako obarení.

Vo Vande okamžite videli Evitinu najlepšiu priateľku Moniku Flašíkovú Beňovú. Ten istý úsmev aj účes, zmysel pre extravaganciu aj vždy veselá povaha. A k tomu vzťah s podstatne starším pánom či platonická láska k inému. „Nie, nie, nie, to naozaj nie som ja,“ reagovala po premiére filmu Monika Flašíková Beňová. „S Evitou sme najlepšie kamarátky, ale toto nie je príbeh o mne,” svedomito popierala ďalej.

Linda a Vanda, najlepšie priateľky z filmu Všetko alebo nič. Stvárňujú ich Táňa Pauhofová a Klára Issová.
Linda a Vanda, najlepšie priateľky z filmu Všetko alebo nič. Stvárňujú ich Táňa Pauhofová a Klára Issová.
Zdroj: NUNEZ NFE

Klára Issová a Táňa Pauhofová hrajú vo filme Všetko alebo nič najlepšie kamarátky. Foto: NUNEZ NFE

Nič nemusí byť náhoda

Špekulovať o predobraze ľahkovážnej Vandy je celkom na mieste. Minimálne fyzická podoba Kláry Issovej, ktorá ju na filmovom plátne stvárňuje, a Moniky Flašíkovej Beňovej nemusí byť náhodná. „Celkovo sa film kastoval na mieru, neriešili sme veľké vyberačky. Vedeli sme dopredu, koho chceme na ktorú rolu. Aj Evita Urbaníková mala jasnú predstavu,” povedal nám nedávno producent snímky Peter Núňez.

Vychádzala z vlastného života

Evita Urbaníková a Monika Flašíková Beňová, sú najlepšími kamarátkami v skutočnom živote. Politička prišla spisovateľku podporiť aj na premiéru jej filmu.
Evita Urbaníková a Monika Flašíková Beňová, sú najlepšími kamarátkami v skutočnom živote. Politička prišla spisovateľku podporiť aj na premiéru jej filmu.
Zdroj: EMIL VAŠKO

Evita Urbaníková a Monika Flašíková Beňová na premiére filmu Všetko alebo nič. Foto: EMIL VAŠKO

Od začiatku sa predpokladalo, že spisovateľka a scenáristka čerpala z vlastného života. A jeho neoddeliteľnou súčasťou je už roky europoslankyňa. „Keď mala Evka dvadsaťtri rokov, prišla pracovať ku mne do rádia. Priviedol ju Julo Viršík,“ povedala nám Beňová o ich prvom stretnutí. Neskôr sa obe ženy stali susedkami a najlepšími kamarátkami. Monika bola pri tom, keď Evita písala prvý rukopis Všetko alebo nič.

A to, že vychádzala z vlastných životných skúseností, nám potvrdila aj jej najbližšia známa. „Pretože sa s Evkou poznáme naozaj veľmi dlho, viem si predstaviť, koho niektorí hrdinovia vlastne predstavujú. Pre mňa to bolo o to zaujímavejšie,” priznala nám politička krátko potom, čo snímku zhliadla prvýkrát. No akúkoľvek spojitosť s hlavnými postavami uhrávala do neurčita. „Myslím si, že v tomto filme sa naozaj môže nájsť každá žena bez ohľadu na vek. A takisto dúfam, že sa v ňom nájdu aj niektorí muži.”