Herec Alexander Bárta (46) najnovšie hviezdi v Slovenskom národnom divadle v činohre Kým prídu Stouni, ktorá je o legendárnej rokovej kapele Rolling Stones. Skvelý výkon tam podáva nielen herec Robo Roth (49) ako Mick Jagger, ale prekvapuje aj Bárta. Ten je na javisku členom kapely, kde hrá na basgitare. Nečakané je, že absolútne nehrá na playback. S basgitarou to vie veľmi dobre aj vďaka tomu, že v minulosti mal vlastnú rockovú kapelu a dokonca nosil dlhé vlasy.

Hral tvrdý rock

V deväťdesiatych rokoch v Košiciach, teda ešte predtým, ako Alexander odišiel z rodného mesta na vysokú školu do Bratislavy, mal svoju vlastnú kapelu. ,,Volali sme sa Sweet sixteen, teda v preklade Sladkých šestnásť. S kamarátmi sme hrali taký tvrdý rok a povedal by som, že to bola ešte tvrdšia hudba ako má Rolling Stone. No len ako náhle ma vzali na VŠMU, tak som s tým skončil“ spomína si na pubertálne obdobie. ,,Chvíľku som aj uvažoval, že by som sa k hre na basgitaru vrátil, ale prepadával má pocit, že tí moji kamaráti boli gro celej kapely a v Bratislave som nikoho podobného nenašiel. A asi by som na to ani nemal čas. No a pozrime sa, že život to dnes zariadil tak, že po rokoch si aspoň niečo opäť zahrám“ skonštatoval nadšene.

 

Rolling Stones je podľa jeho slov vynikajúca kapela, avšak nepatrí k jeho najobľúbenejším. ,,Nie nadarmo pobláznili celý svet a musím povedať, že i keď to nie je moja top kapela, našiel som si k nim vzťah. Mám nejakých desať skladieb, ktoré milujem a sú to pre mňa naozaj pecky. Nikdy som ich však nevidel naživo, čo sa nedá povedať o mojom kolegovi zo šatne Robovi Rothovi, ktorý ich videl nespočetne veľakrát“ nabonzoval na svojho kolegu.