Boli z neho hotoví, ale platilo to aj naopak. Absolútna filmová hviezda Johnny Depp (58) pobláznil Karlove Vary a od fanúšikov ho ochrankári ledva odtrhávali. Hoci mal prejsť len cez ulicu, sám si pýtal pero, aby mohol rozdávať autogramy. Rebel tak po turbulentnom období, keď sa mu Hollywood obrátil chrbtom, dokonale pookrial.

Reštart v Česku?

Odkedy sa v roku 2017 rozviedol s manželkou Amber Heardovou (35), hollywoodska rozprávka sa mu rozpadá ako domček z karát. Špinavú bielizeň preprali bývalí partneri na verejnosti ako málokto. Amber Johnnyho obvinila z domáceho násilia, podľa nej ju počas manželstva napadol viac než desaťkrát, pod vplyvom alkoholu zdevastoval dom a hercovi nepomohlo, že počas ich 15-mesačného manželstva užíval drogy. On sám dokola opakuje, že ženu by nikdy neudrel a že sociopatická a neverná Amber, ktorá si ho vzala len pre kariéru, klame. Zatiaľ čo sa expartneri doťahovali na súdoch o milióny dolárov, Depp si vyslúžil nálepku násilníka. Preto vlani prišiel o filmové roly, vyškrtli ho aj z pokračovania slávnej série Piráti z Karibiku. Návšteva 55. ročníka Medzinárodného filmového festivalu v Česku teda musela byť pre neho ako balzam na dušu.

V Karlových Varoch strávil necelé tri dni a všetkých dokonale pobláznil. Domáci tvrdili, že nič podobné tam ešte nezažili. Nekonvenčné móresy im ukazoval od momentu, keď prvý raz vystúpil z lietadla. V ústach mal cigaretu a vyzeral ako rockový zhýralec. Hoci len náušnica z bieleho zlata s diamantami od Anity Ko, ktorá mu visela z ucha, ho vyšla na vyše 1 500 eur.

Ubytoval sa v hoteli Pupp, pred ktorým ho od ďalšieho rána vyčkávali davy ľudí. Fanúšikovia dokázali stáť aj niekoľko hodín, len aby filmového Jacka Sparrowa zočili naživo. Potulky Johnnyho Deppa Karlovými Varmi sa tak menili na blázinec. Ľudia natlačení v dave skandovali jeho meno, niektorí boli oblečení v kostýmoch jeho filmových úloh, napríklad z Pirátov z Karibiku či Alice v krajine zázrakov. Jedna z fanúšičiek si obliekla tričko s nápisom Justice for Johnny (v preklade: Spravodlivosť pre Johnnyho). Niektorí mu odovzdávali ručne maľované obrázky, iní fľaše vína, ktorého je milovníkom. Privítanie ako z ríše snov si užíval. Všade, kam sa pohol, rozdával autogramy s trpezlivosťou Karla Gotta. Fanúšikom podával ruky, rozprával sa s nimi aj fotil, ba ich vybozkával.

Najpamätnejšie FOTO Johnyho Deppa v Karlových Varoch nájdete v GALÉRII >>>

Nečudo, že druhý deň sa mu podľa očitých svedkov plietli nohy a viackrát na dohodnuté termíny meškal. Do Karlových Varov prišiel najmä ako producent dokumentárneho filmu o drsnom írskom hudobníkovi s názvom Crock of Gold: A Few Rounds with Shane MacGowan. No na uvedenie drámy Minamata, v ktorej stvárnil hlavnú úlohu, dorazil o hodinu neskôr, ako mal. Včas neprišiel ani na slávnostné ukončenie festivalu, kde si na pódiu nemal prebrať žiadnu cenu. Všetko však predstihlo vrúcne prijatie. „Vďaka, že za mňa bojujete,“ odkazoval na ulici Čechom a pre portál novinky.cz sa zasnene zveril: „Chcel by som tu žiť.“