Bol najslávnejším moderátorom všetkých čias. Za celý život urobil vyše 50-tisíc rozhovorov, získal sošku Emmy i ďalšie ocenenia, vstúpil do piatich novinárskych siení slávy. Larry King (†86) v sobotu skonal na komplikácie spojené s Covidom-19, ktorým sa, podľa britského denníka The Mirror, nakazil. Naposledy vydýchol v nemocnici v Los Angeles. Verejne sa s ním rozlúčila aj slovenská moderátorka Andrea Vadkerti (46). 

Otázka na otca z Ukrajiny

Vadkerti sa s americkým moderátorom, ktorý vždy nosil na nohaviciach traky, naživo stretla aj na Slovensku, robila s ním rozhovor pre jednu z našich televízií. No ich kontakty sa ani potom nepretrhli. "V novembri ste slávili 87 a boli sme dohodnutí, že nahráme ešte jeden spoločný Leadership podcast o egách a skutočnom vodcovstve. Nemala som to odkladať, zmeškala som vás a to ma mrzí," vyznala sa Andrea po skone slávneho moderátora.

Zaspomínala si tiež na poslednú túžbu Larryho, s ktorou sa jej v predchádzajúcom rozhovore zdôveril. "V interview ste mi povedali, že v nebi by ste sa spýtali svojho nebohého otca, či vás naozaj ľúbil, aj keď vás opustil ako chlapčeka. Mr. King , Larry - prišiel váš čas na svoju poslednú otázku. Boli ste kŕaľom, zostanete kráľom!" odkázala Kingovi do neba. Na záver pridala moderátorka židovský pozdrav: "Baruch dayan ha’emet! (V preklade: Blahoslavený je pravý sudca!)"

FOTO Larryho Kinga na návšteve Bratislavy TU

Málo totiž chýbalo, aby sa Larry King preslávil v Sovietskom zväze. Bol potomkom ortodoxných Židov, ktorí utiekli z neskorších sovietských republík. Matka Jennie pochádzala z Litvy, otec Aaron z Ukrajiny, patriacej vtedy pod Rakúsko-Uhorsko. Larry prišiel na svet ako Lawrence Harvey Zeiger v newyorskom Brooklyne 19. novembra 1933. Okrem novinárskej kariéry dával o sebe vedieť aj početnými sobášmi, za celý život sa oženil dovedna osemkrát.

Pozrite si rozhovor, ktorý Larry King poskytol Andree Vadkerti: