Pre moderátorku to bol náročný rok aj bez pandémie. Prešla niekoľkými etapami chemoterapie, a keď práve neležala v nemocnici, starala sa o troch synov a moderovala v televízii. Ibaže koncom decembra si Aneta Parišková (47) vzala voľno a na obrazovky sa vrátila až po niekoľkých týždňoch. Opäť so šmrncovnou parochňou s krátkym strihom, ktorá zakrýva následok agresívnej liečby. V civile sa však Aneta vracia do starých koľají. Ako vidno z aktuálnych fotografií, opäť jej začali rásť vlasy a aby zvládala svoje typické pracovné tempo, používa lepšie auto než v minulosti.

Práca ako psychohygiena

Boj s rakovinou, ktorú jej diagnostikovali, zvládala od začiatku statočne. S energiou, nadhľadom, ba aj s humorom. „Od apríla som v nemocnici preležala dokopy štyridsaťpäť dní. Vďaka skvelej starostlivosti lekárov, sestričiek, sanitárov a pani upratovačky Ivetky som si aj v nemocničnej izbe dokázala udržať psychickú pohodu a dobrú náladu,“ vysvetľovala moderátorka, čo všetko ju okrem manžela a synov Daniela, Nathana a Gabriela drží pri zmysloch.

„Namiesto antidepresív mám okolo seba rodinu, priateľov a svojich úžasných kolegov, jojkársku rodinu, kde sa cítim výborne. Naozaj som sa nevedela dočkať, kedy sa budem môcť vrátiť a užiť si divákov a prácu, ktorú milujem,“ tvrdila vlani, keď sa po pár mesiacoch znova zjavila na televíznej obrazovke.  Činorodá Aneta bez aktivity nevie vydržať, na moderátorskej stoličke zabúdala na útrapy spojené s liečbou. Vyzradil to na ňu manžel Miroslav v relácii Top Star. „Práca jej veľmi chýba, lebo ona doma neobsedí na jednom mieste. A teraz je pritlačená, často leží a nemôže, pretože má toho dosť. Ale priznám sa, že sme čakali, že to bude horšie, ale zatiaľ sa to dá.“

Ešte predtým ukázala celebrita, ktorú živí aj jej vzhľad, niečo nepredstaviteľné. O svoju korunu krásy sa rozhodla prísť „v priamom prenose“. Dala sa nafotiť s vyholenou hlavou a fotografiu zverejnila. „Dva týždne od začiatku chemoterapie mi začali vypadávať celé chumáče vlasov. A tak sa naša kuchyňa zmenila na kaderníctvo. Pred úplným vystrihaním sme ešte skúsili pankáčsky štýl,“ vtipkovala aj s manželom. Zdalo sa, že strata vlasov ju vôbec nevykoľajila. V civile nosila šiltovku a pred kamerami volila parochňu.

Nové vlasy, nové auto

Podľa posledných záberov Anete po chemoterapii znova rastú vlasy a opäť je v jednom kole, ako bola zvyknutá predtým. Minulý týždeň, ešte pred návratom na televíznu obrazovku, sme ju zastihli, ako s autom zaparkovala pred domom v bratislavskom Ružinove. Asi málokto by v nej spoznal áčkovú celebritu, ktorá sa obyčajne nastylovaná usmieva z titulných stránok časopisov. Oblečená v teplákoch a s batohom na chrbte kráčala po sídlisku a tvár jej zakrývalo rúško. Do auta zniesla zo svojho bytu niekoľko veľkých tašiek. Ako trávila dni voľna, však neprezradila. „Potrebovala som si oddýchnuť a zariadiť nejaké veci,“ vysvetľovala nám minulý týždeň.

Pozrite si FOTO, ako teraz vyzerá Aneta >>

Všetko ružové, ako sa zdá, však nie je. Moderátorka sa podľa jej slov stále pasuje „s vedľajšími účinkami chemoterapie“ a manžel Miroslav musel po dlhých mesiacoch odcestovať za prácou do Spojených štátov. Na Slovensku však svoju polovičku nechal s novým autom, ktoré sa s predchádzajúcou Fabiou nedá ani porovnať. Ulice Bratislavy dnes Aneta brázdi na veľkom rodinnom vozidle.