O hercovi Markovi Vašutovi (57) je známe, že Slovensko má rád. Ako jeden z mála Čechov rozpráva ľubozvučnou slovenčinou, obľubuje naše hory aj Banskú Štiavnicu a keď ide o dobrý žúr, nepohrdne ani Bratislavou. Keď sem zavítal naposledy, do ulíc Starého Mesta sa vydal s fľašou alkoholu v ruke a so silnými hlasivkami.

Nezabudol na zásoby: Marek si na cestu vzal fľašu alkoholu.
Nezabudol na zásoby: Marek si na cestu vzal fľašu alkoholu.
Zdroj: Vlado Benko jr.

V „Špindli“ v poltopánkach

Doteraz sa neoženil ani nezaložil rodinu, no zábavu český herec nikdy nepokazí. Pamätný záťah podnikol pred pár rokmi v Prahe. Počas jednej noci prešiel niekoľko podnikov a keď sa prebudil na poslednom barovom pulte, namieril si to do francúzskej pekárne, odkiaľ ho vyhodili. Nadránom už z plného hrdla vyspevoval na Václavskom námestí, na jednom z jeho rohov si „uľavil“ a domov sa dostal pred deviatou ráno. Do postele sa neponáhľal ani naposledy, keď prišiel do Bratislavy odpremiérovať nový český film Špindl.

Marek Vašut, inak vášnivý lyžiar, sa v komédii zo zimného strediska objavil v jednej z vedľajších postáv. Na slovenskej premiére však zabával divákov zo všetkých najviac. „V deň, keď som mal svoju jedinú scénu na svahu, v Špindlerovom Mlýne pršalo podľa tamojších kroník najviac za posledných 187 rokov. Režisér tam bol v poltopánkach,“ vtipkoval v istom nákupnom centre na periférii Bratislavy. Zatiaľ čo ostatní kolegovia zo štábu sa po prezentácii posadili medzi divákov a sledovali spoločné dielo, Vašut sálu ako jediný opustil. Počas premietania sa presúval medzi barom a vchodom do nákupného centra, kde fajčil jednu cigaretu za druhou.

Pohárik aj cigaretka: Marek Vašut nimi nepohrdne.
Pohárik aj cigaretka: Marek Vašut nimi nepohrdne.
Zdroj: Vlado Benko jr.

Taxíkom za päť eur

Po skončení filmu sa už k nemu pripojili kolegovia a skupinu českých bohémov nebolo možné si nevšimnúť. „Zabávali sa, bolo ich počuť na celé parkovisko. Po polnoci si zavolali najlacnejší taxík, aký sa dá v Bratislave zohnať,“ všimol si náš zdroj. Marek si vzal na cestu fľašu alkoholu a s kolegami smerovali taxíkom za päť eur do centra Bratislavy. Tam sa chlapci stratili v prázdnych uliciach. Podľa hlučnej konverzácie to však nevyzeralo, že noc sa pre nich chýlila ku koncu.