Na galapredstavovačke desiatich finalistov ankety Najväčší Slovák ukázal toho generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník  pomerne dosť. Konečne verejnosť spoznala jeho manželku Evu, ktorá sa do Slovenského národného divadla skutočne vyfikla. Mnohí čakali konzervatívnu päťdesiatničku, miesto toho dorazila pani Rezníková s hlbokým dekoltom aj vysokým rázporkom na šatách (Viac vo fotogalérii). Jej manžel sa však vyjadroval predovšetkým k ankete - pozoruhodné pritom je, že šéfstvo RTVS sa na hlavnom ašpirantovi na víťaza ankety Najväčší Slovák celkom zhoduje.

"Áno, mám niekoľkých favoritov," potvrdil nám generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník. "Najväčšia Slovenka je pre mňa moja mama. A najväčší Slovák je Ľudovít Štúr, lebo on sformuloval štátotvornú doktrínu. A potom som veľké šance dával Jozefovi Dekret-Matejovie, vďaka ktorému dnes máme tak kvalitné lesy, ako máme," doplnil. Napokon v dokrútke o slávnom lesníkovi sa aj sám objavil. Záver galavečera však patril Rezníkovmu otcovi Jaroslavovi. Ako posledného z TOP10 vyhlásili moderátori Ľudovíta Štúra, ktorého Rezník starší v medailóne komentoval. 

Ľudovíta Štúra obhajoval v televíznej dokrútke asi jeho najväčší znalec Jaroslav Rezník, starší.
Ľudovíta Štúra obhajoval v televíznej dokrútke asi jeho najväčší znalec Jaroslav Rezník, starší.
Zdroj: EMIL VAŠKO

Tak ako pred niekoľkými rokmi, keď ešte jeho syn šéfoval TASR. Niektoré zmluvy s otcom neskôr Jaroslav Rezník, mladší vysvetľoval pred médiami nasledovne: „V roku 2013, ak sa dobre pamätám, bol rok Ľudovíta Štúra. Môj otec sa celý život venuje štúrovcom. Áno, oslovil som ho ako človeka, ktorý sa tomu venuje celý život. Robil to preto, lebo som mu povedal, že nemáme nikoho, kto by nám to napolovicu zadarmo robil, aby sme popularizovali rok Ľudovíta Štúra."

Uhrovec: Ľudovít Štúr (1815 - 1856.
Uhrovec: Ľudovít Štúr (1815 - 1856.
Zdroj: Archív

No fanúšikov má Ľudovít Štúr nielen v rodine Rezníkovcov, vo vedení RTVS ich je viacero. Programový riaditeľ Marek Ťapák pri vyslovení svojho tipu, kto anketu Najväčší Slovák vyhrá, vôbec neváhal. "Veľmi sa teším na to, koho si Slováci vybrali do prvej desiatky. Ale pre mňa osobne je najväčším Slovákom Ľudovít Štúr. Myslím si, že v tej desiatke určite aj bude," povedal nám ešte vlani. Napriek tomu televízni manažéri tvrdia, že do výsledkov vopred nevidia. "Pravdepodobne vás sklamem, ale nepoznám zákulisie. Ani neviem, aké budú výsledky. Ale logicky sa dá predpokladať, že veľmi vysoko budú Štúr, Štefánik, Dubček. Ale ďalej neviem," zdôraznil pred nami šéf RTVS.