Otec zobral chlapcov a utiekol s nimi, pravdepodobne, do  zahraničia. Teraz anonym z prostredia Jeremyho zverejnil rozsiahli status o „vyslobodení“ detí z pazúrov matky a za hranice priam až krkavčieho Slovenka a pridal fotku, na ktorej sa chlapci s otcom bezstarostne usmievajú. Naozaj?

AKTUÁLNE foto Jeremyho so synmi v GALÉRII >>

Nočná mora

Od minulého štvrtka slovenskí muži zákona pátrajú po deťoch Very Wisterovej, len 8-ročnom Harlowovi a 5-ročnom Theovi. Vera sa s manželom Jeremym Hulshom naťahuje o chlapcov už vyše dvoch rokov, no to čo prežíva teraz, nemožno nazvať inak, ako nočnou morou.

Jej stále ešte manžel zobral chlapcov z nákupného centra a ufujazdil s nimi poriadne ďaleko, pravdepodobne niekde za oceán. Podľa stránky HAKA Cielené pátranie po osobách sa otec s deťmi presunul z obchodného domu v Bratislave na maďarské letisko Győr, skade súkromným lietadlom odfrčal do Londýna a následne do kanadského Toronta.

Interpol v akcii

„Interpol žiadal súd Bratislava 5 v sobotu okolo 12:30 o dokumenty na zadržanie otca pri lete z Kanady ( Toronto) do USA ( Chicago) s pristaním 13:30. Podľa informácií však otec a deti neboli v lietadle, v ktorom predpokladal Interpol. (Kanada / USA) Podľa informácií nakoniec otec zvolil pravdepodobne cestu z Kanady do USA autom. Mal po neho do Kanady prísť autom jeho brat, ktorý žije v USA ( Chicago),“ prezradil viac administrátor portálu hľadných osôb a bývalý šéf bezpečnosti Štefan Farkaš.

Že by bol Jeremy s chlapcami v Amerike by sedelo aj s aktuálnym statusom losangeleskej novinárky Maliny Saval. Tá si na svojom facebookovom profile uvádza ako rodné mesto Boston a prácu žurnalistky pre Variety. O príbeh rodičov, ktorí sa podľa jej slov „snažia získať späť svoje deti v skorumpovanom slovenskom rodinnom súdnom systéme,“sa zaujímala už pred časom. Dnes v noci zverejnila príspevok, že je s Jeremym Hulshom a pridala aj foto otca so synmi. Všetci sa pritom usmievajú a pôsobia ako šťastná rodinka, ibaže bez matky. No na tú, respektíve na pomery na Slovenku, má americká novinárka zjavne svoj názor.

AKTUÁLNE foto Jeremyho so synmi v GALÉRII >>

O slovenských pomeroch vie svoje

K fotke totiž pripojila rozsiahli status, pričom píše, že ona ako novinárka verí predovšetkým v pravdu a presadzovanie zásad spravodlivosti a keďže je podľa nej „našou povinnosťou postaviť sa tvárou v tvár morálnemu úpadku a korupcii,“ nemohla inak, ako zdieľať citáciu „dôveryhodného“ zdroja z prostredia Jeremyho, ktorého identita musí „zatiaľ zostať v anonymite, aby sa zaistila jeho bezpečnosť“. Každopádne, Malina nemá dôvod neveriť svojmu zdroju, keďže ako píše, „na Slovensko cestovala profesijne v priebehu 11 mesiacov dvakrát, pri rôznych príležitostiach (dovedna štyri týždne) a bola som svedkom tejto udalosti v reálnom čase.“

Čo teda hovorí anonym na celú situáciu okolo Wisterovej a Hulsha? „Po troch rokoch otrasného porušovania ľudských práv, korupcie a zajatia na Slovenku, po strašnom únose a zneužívaní ich matkou Verou Wisterovou, sú Jeremy Hulsh a jeho deti v bezpečí. Napriek tomu, že podnikla nepredstaviteľné kroky na nezákonné odcudzenie Harlowa a Thea od svojho otca a rodiny v snahe vymazať ich existenciu a skryť svoje zločiny, nakoniec zlyhala,“predostiera svoj pohľad na vec anonym a pokračuje.

Falošná Vera?

„Vo zvyšku sveta je sloboda rodiny a radosť z účasti na výchove detí neodňateľným právom zaručeným všetkým rodičom, nie je to, ale privilégium skorumpovaných klamárov. Matka si zabezpečila drahé PR, aby ju vykreslila ako zronenú „obeť“, ako jej to vyhovuje, lenže tento falošný príbeh neprekryje závažnosť skutočných zverstiev, ktoré napáchala proti chlapcom. Teraz je Verinej hre koniec. Pravda sa čoskoro prevalí a vyjde na povrch. Pre tých, ktorí si cenia ochranu detí, spravodlivý proces a presadzovanie práv rodičov, dnes oslavujeme oslobodenie od Slovenska.“

V blízkej budúcnosti pritom anonym sľubuje aj ďalšie podrobností prostredníctvom bežných mediálnych kanálov. Nuž, a na konci boja rodičov, stoja ich deti...