Europoslankyňa Monika Beňová a Fedor Flašík nie sú manželmi od vlaňajšieho apríla. Spoločný majetok stále nie je usporiadaný.

Priatelia

Nestáva sa často, že bývalí manželia zostanú po rozvode kamarátmi. Im sa to však zrejme podarilo. Monika Beňová (49) a jej exmanžel Fedor Flašík (59) sa rozišli bez tradičných problémov a prekáračiek. Oficiálny pár netvoria od apríla 2017. Bezproblémový rozchod bývalí manželia deklarovali vždy, keď sa mali o tom, ako spolu vychádzajú, vyjadriť pre médiá. „Mám ju stále rád a vážim si ju,“ povedal Novému Času Fedor asi mesiac po rozvode.

Spolu sa naposledy ukázali na päťdesiatke podpredsedu Smeru Martina Glváča v novembri minulého roka. Po nežnom hrkútaní si spolu zatancovali. „Áno, máme dobré vzťahy, my sme sa aj rozchádzali s tým, že máme dobré vzťahy. Nechápem, keď sa ľudia rozídu, prečo sa začnú nenávidieť, veď prežili spolu kus života. Takže naozaj, my stále máme veľmi dobré vzťahy,“ povedala vtedy médiám Beňová.

Ona dom, on zvyšok

Dobré vzťahy, vyškrtnuté meno z dokladov. Uzavretá kapitola? Nie tak celkom. Flašíkovci od rozvodu v apríli 2017 ešte stále nedoriešili majetky. Spolu mali chalupu pri Detve, ktorú Flašík pred rokom predal. Ďalšiu chatu v Rakúsku alebo jachtu a apartmán v Chorvátsku. „Po rozvode s Fedorom ešte nemáme usporiadané bezpodielové spoluvlastníctvo manželov. Dohodli sme sa však, že okrem domu a súvisiaceho pozemku vo Vrakuni, ktoré prislúchajú mne, je zvyšný majetok, teda ten, na ktorý sa pýtate, Fedorov,“ napísala Beňová.

Zostala Fedorovi: Chata v Rakúsku je Flašíkova, Monike zostal len dom. Na papieri to však nemajú.
Zostala Fedorovi: Chata v Rakúsku je Flašíkova, Monike zostal len dom. Na papieri to však nemajú.
Zdroj: Emil Vaško

Zaujímalo nás, kde to viazne. „Nikde. Nikomu sa asi nechce, ani mne. Ak to niekto vyrieši, nech to vyrieši,“ povedal Fedor Flašík. Administratívne úkony, vybavovačky a papierovačky spojené s vyrovnaním ho odrádzajú. „Odjakživa na to nie som. Pre mňa je smiešne a trápne niečo vyrovnávať, o niečom sa handrkovať,“ priznal.

Vymenila ho

„Každý má svoje a žije svoj život,“ vraví Fedor Flašík. Dom vo Vrakuni zrekonštruovala Beňová vlani a zábermi zo záhrady sa rada popýši aj na sociálnych sieťach. Nakoniec, podobne rada ukazuje svoje luxusné kabelky, lodičky či slnečné okuliare známych značiek. V čase prerábania domu býval Flašík v záhradnom domčeku. Neskôr sa presťahoval do centra Bratislavy. Smeráčka pracuje už od vstupu Slovenska do Európskej únie v roku 2004 v europarlamente. Zarobí tam asi šesťtisíc eur, plus paušálne náhrady.

Flašíkovci sa počas svojho 20-ročného vzťahu radi ukazovali spoločne na rôznych akciách. Ku koncu vzťahu bolo však vídať Moniku medzi smotánkou skôr po boku syna Martina alebo budúcej nevesty Marice Verešovej. Mimochodom, dobré vzťahy Flašíka a Beňovej dokladuje aj to, že chorvátsky apartmán rád a zadarmo poskytne nevlastnému synovi s frajerkou. „Asi pred dvoma týždňami tam bol malý Maťo,“ vraví.

Prečítajte si tiež: