Dlhoročná europoslankyňa za stranu Smer Monika Beňová (52) žiari šťastím napriek tomu, že ju koronavírus „uväznil“ – tak ako všetkých – doma. Koronakríza ju totiž zastihla v jednom z najkrajších období života. Okrem toho býva Beňová v novo zrekonštruovanom dome. Vybudovala si vlastnú oázu pokoja podľa feng šuej. Nevystrčiť päty z domu tak pre ňu nemusí byť až také náročné. Doma má všetko, čo k rodinnej pohode potrebuje.

FOTO Beňovej vily vo Vrakuni v GALÉRII

Otca dcéry neprezentovala

Vlani v lete médiami prebehla šokujúca správa, že eurposlankyňa je po tridsiatich rokoch opäť tehotná! A to pritom oficiálne po svojom boku partnera nemala, hoci sa už dlhšie šepkalo, že má blízko ku svojmu o 16 rokov mladšiemu spolupracovníkovi, advokátovi Ľubomírovi Klčovi (36). To, že Beňová nového partnera nepriznávala, malo svoj dôvod. V minulosti sa vyjadrila, že práve fakt, že boli s exmanželom Fedorom Flašíkom (63) súčasťou smotánky viedlo k ich rozvodu a s novým partnerom by to už tak neriešila.

Klčo začínal ako Beňovej asistent v Bruseli. Neskôr získal miesto v kancelárii delegácie slovenských socialistov v Európskej únii. Bol manažérom Beňovej volebnej kampane za predsedkyňu Bratislavského samosprávneho kraja v roku 2013. Klčo si vybral právnické vzdelanie pravdepodobne po vzore rodičov. Otec je krajský prokurátor a matka sudkyňa, obaja pôsobia Trnave. Klčo sa spomínal medzi menami troch špekulantov, ktorí zarobili na pozemkoch pod bratislavským obchvatom. Vlastnil tam výnosné parcely, ktoré odkúpila Národná diaľničná spoločnosť za milióny. Či Klčo figuroval na liste vlastníctva ako advokát pre klienta alebo pre seba, nevysvetlil.

V dome po exmanželovi

Vytúžené klbko radosti Beňovej a Klča prišlo na svet začiatkom vlaňajšieho novembra. Leu europoslankyňa porodila cisárskym rezom. Z pôrodnice si svoje poklady odviezol hrdý otec do spoločného hniezdočka v bratislavskej mestskej časti Vrakuňa, hoci papierovo patrí dom inému členovi rodiny.

Beňová žila v dome desať rokov s exmanželom, podnikateľom Flašíkom. Spoločné hniezdočko lásky si vybudovali na pozemku, ktorý Beňová zdedila po rodičoch. Na dom si zobrala úver vo výške vtedajších 6 miliónov korún. Dom o výmere 250 metrov štvorcových navrhol páru architekt. V interiéri dominovala biela farba. Na stenách mala dvojica zavesenú celú zbierku obrazov s motívom údenáčov od akademického maliara Františka Studeného, Flašíkovho strýka. Tie si Fedor zobral po rozvode so sebou do starého bytu v Starom Meste, ktorý si zrekonštruoval, FOTO TU. Fedor si v dome vo Vrakuni zriadil aj posilňovňu.

S Flašíkom sa rozviedli v roku 2017. Dom vo Vrakuni zostal Beňovej. Flašíkovi pripadla chata v Rakúsku, jachta a apartmána v Chorvátsku. Exmanželia sa dohodli, že majetky prepíšu na deti. Beňová vilu vo Vrakuni darovala v novembri 2019 synovi Martinovi (33) z prvého manželstva s novinárom Martinom. Ten v roku 2004 podľahol rakovine podžalúdkovej žľazy a žlčníka. V tom čase politička s manželom už dva roky nežila a chcela sa dať rozviesť kvôli jeho alkoholizmu. S Flašíkom deti nemali.

Beňová po rozchode s Flašíkom započala novú životnú etapu výstavbou bazéna. Nakoniec dala nový šat celému domu. Rekonštrukcia trvala osem mesiacov. Stavebné práce na dome zažil ešte aj Flašík, lebo kým sa presťahoval do centra Bratislavy, počas veľkéj „prerábky“ obýval záhradný domček. Beňová si na rekonštrukcii dala záležať, veď keď už, tak poriadne. Na pomoc si zobrala nielen architektov, ale aj expertku na feng šuej.

FOTO, ako si Beňová zrekonštruovala vilu vo Vrakuni v GALÉRII

Žiadny gýč

Beňová s Flašíkom boli súčasťou verejného života a médiá pustili aj k sebe domov. Beňová patrí k najaktívnejším verejným činiteľom na našej politickej scéne dodnes. Na sociálnej sieti informuje nielen o svojej práci v Bruseli, ale fotkami dáva nahliadnuť aj do svojho súkromia. V prípade tehotenstva sa jej podaril husársky kúsok a dokázala ho utajiť pol roka. Keď to prasklo, Beňová bruško už neskrývala a pridáva fotografie s Leuškou a partnerom aj po pôrode. Eurposlankyňa aj popri materských povinnostiach sleduje verejné dianie a pracuje online. V čase koronakrízy tak pridáva fotografie najmä z domu vo Vrakuni.

Je vidieť, že Beňová je zástankyňou čistých línií. Gýč by ste u nej hľadali ťažko. Napriek tomu, že Beňová sa v obliekaní výrazných farieb nebojí, v interiérovom dizajne stavila skôr na tie zemité. Dom je zariadený v neutrálnych farbách a minimalisticky. Dominuje biela farba, materiál sklo a „sadače prachu“ tu nevidieť. Farby si Beňová dopraje na doplnkoch, umeleckých dielach či prostredníctvom živých kvetoch naaranžovaných v dizajnových vázach. Farebne najvýraznejším prvkom v dome je neprehliadnutený megaobraz na chodbe. Veľkorozmerné plátno s červenými kvetmi pokrýva celú stenu. Ide o dielo slovenského postmodernistického umelca Laca Terena (61). Rôzne obrazy má Beňová rozvešané v celom dome.

Obývačka je prepojená s jedálňou s východom na terasu. Kuchyňa je za rohom. Biely gauč, ktorý mali s Flašíkom Beňová vymenila za sivý. Rovnako tak bielu kuchynskú linku za lesklú tmavú. Podlaha v dennej časti domu z tmavého dreva kontrastuje so svetlými stenami. Rodinné teplo sála zo skleneného krbu. Dominantou jedálne je sklenený okrúhly stôl. Na poschodie domu so spálňami vedú moderné drevené schody vsadené do steny.

Elegantná detská

V Beňovej domácnosti je funkčnosť na prvom mieste. Toho sa držali aj pri zariaďovaní detskej izby, kde nechýba vstavaná skriňa, komoda, prebaľovací pult a nábytok, ktorý bude rásť s malou Leou. Izbička je biela v kombinácii s tmavou podlahou. Na stenách má Lea veľké obrazy s rozprávkovými zvieratkami. „Dieťa má od malička bývať v elegantnom, usporiadanom a pokojnom priestore.  Na farby stačí deka a vankúšiky,“ povedala dvojnásobná mama PLUS 7 DNÍ ohľadne detskej izby.

Do tohto vkusu zapadá aj kočiar pre Leu z limitovanej edície známej nemeckej značky, ktorá nesie meno podľa českej topmodelky Karoliny Kurkovej. Béžový kočík s červeno-bielymi pruhmi a tyrkysovými prvkami za cca 2-tisíc eur zaplatil otecko.

FOTO detskej izby dcérky Moniky Beňovej a celého domu v GALÉRII

Rovnako ako interiér, si Beňová dala záležať aj na úprave exteriéru. S rodinou si vychutnávajú dobré jedlo nielen na sklenenom jedálenskom stole, ale aj na terase, kde grilujú, či varia guľáš. Čerstvé ovocie a zeleninu si pritom môžu odtrhnúť priamo zo záhrady. Beňová má vonku dokonale upravený trávnik a okrasné kry. Taktiež pestuje kvety. Miesto vskutku upravené tak, aby jeho obyvatelia mohli správne zrelaxovať, čo je práve v tejto dobe na nezaplatenie.

Mohlo by vás zaujímať: