Hoci korona kríza už trvá vyše roka a mnohí sa ochoreniu podľahli, Andrejovi Bičanovi a jeho blízkym sa ochorenie COVID-19našťastie  vyhlo zatiaľ oblúkom. „Chvalabohu som ho zatiaľ nemal, my máme v práci veľmi prísne opatrenia, testujú nás každý deň. Ale ja už čakám na vakcínu ako na spasenie, to zaočkovanie je pre aktívnych umelcov nevyhnutné,“ vraví Andrej.

 

Vraj by sa bez váhania dal zaočkovať aj ruskou vakcínou Sputnik V, ktorá u nás ešte nebola schválená. „Som dieťa, ktoré bolo očkované od roku 1975, a predpokladám, že ma neočkovali látkami Pfizer či AstraZeneca. Myslím si, že to bola dobrá ruská metodika. Ak dnes niekto spochybňuje tieto očkovacie látky, tak ho poprosím, aby sa išiel preočkovať proti záškrtu a iným chorobám, proti ktorým nás očkovali kedysi. Nemyslím si, že vakcína z Ruska je horšia ako tie zo západných krajín, a to nie som žiadny rusofil,“ myslí si Bičan.

Miestami má údajne pocit, že cez pandémiu Slovákom troška „šibe z demokracie“. „Od momentu, keď u nás začali zomierať ľudia, to mal riešiť jeden človek. A nie demokracia. Koronakrízu nevyriešime v diskusii, musí nastúpiť generál, ktorý povie čo a ako. V momente, keď sa budú štyri politické strany dohadovať, ako to je správne, sa nikam neposunieme a budú nám tu iba zomierať ľudia. Direktíva by to vyriešila,“ dáva radu našim politikom na záver. 

Fotografie Bičana nájdete v našej GALÉRII