Dobyť Česko, ak sa nevoláte Andrej Babiš, nie je jednoduché. Zdá sa totiž, že skutočnú kvalitu bratia Česi ťažko rozoznávajú. Na ich cynizmus nedávno narazil Marián Čekovský (42). Slovákmi milovaný hudobník a komik dostal priestor v Prahe, kde moderoval akciu pre TV Nova. No stalo sa mu asi to najhoršie, čo sa komikovi môže prihodiť. Pri jeho fóroch, ktorými pravidelne baví našincov, zostali v Česku stáť s otvorenými ústami a so zatajeným dychom. „Bol to asi najväčší stand-up môjho života,“ reagoval pre PLUS 7 DNÍ Marián Čekovský s pokojom východniara. Z nezvyčajného zážitku s ním sa v Prahe doteraz spamätávajú, navyše ho v médiách rozdrvili na prach.

Aj vrátnik by bol lepší

„Najhorší moderátor všetkých čias? Takto slovenský komik zničil tlačovku Novy,“hlásali palcové titulky v českých médiách. Tamojším vlkom ho predhodila televízia, ktorá bude v Česku onedlho vysielať „federálnu“SuperStar. Slovenského muzikanta si ako jedného z porotcov medzinárodnej televíznej súťaže najala na „kšeft snov“. Na tlačovej konferencii však musel Marián predstavovať lokálne české hviezdičky, ktorých mená mu celkom určite nič nehovorili. „Takú blamáž azda ešte žiadna televízia nezažila. Piaty člen poroty chystanej SuperStar nebol na svoju úlohu vôbec pripravený. Plietol si mená hercov, zabúdal text a bol tak extrémne nevtipný, že trápno v sále by sa dalo krájať,“dovolil si zaútočiť na náš národný klenot český portál expres.cz.

Do úvahy nebral ani „priznanie“ Slováka, že je síce po Leošovi Marešovi druhý najlepší moderátor na svete, ale jeho prítomnosť ho znervózňuje. „Z Čekovského prednesu bolo každému v sále zrejmé, že scenár vidí prvýkrát v živote,“opisovali svoju traumu českí šoubiznisoví novinári a pridali, že lepšie by to „odmoderoval aj novácky vrátnik“. Na záver prišlo neuveriteľné zamyslenie. „Dosť by nás zaujímalo, prečo takú dôležitú úlohu pridelili práve Čekovskému, ktorý si zrejme nevážil šancu a doslova ju premrhal,“ rozčuľovali sa spôsobom, akoby prišli z tlačovej konferencie NASA.

ĎALŠÍ DO PARTIE V porote SuperStar bude aj neznáma Patricie Pagačová, vľavo, tehotná Monika Bagárová i Leoš Mareš, ktorý na tlačovke v Bratislave ohuroval značkovou bundou z teľacej kože za tisícky eur.
ĎALŠÍ DO PARTIE V porote SuperStar bude aj neznáma Patricie Pagačová, vľavo, tehotná Monika Bagárová i Leoš Mareš, ktorý na tlačovke v Bratislave ohuroval značkovou bundou z teľacej kože za tisícky eur.
Zdroj: EMIL VAŠKO

Ako Gustáv Husák

Napriek emóciám sme Mariánovi Čekovskému k unikátnemu označeniu „najhorší moderátor všetkých čias“zablahoželali. „Áno, ďakujem,“ reagoval skromne a s pokorou. „Nemám záujem byť moderátor, ale urobil som to najlepšie, ako som vedel, takže získať takýto titul je pre mňa veľkou poctou.“ Podľa slovenského hudobníka rozhodol najmä fakt, že pred fatálnou tlačovkou sa cestou do Prahy rozhodol, že tam opráši jazyk posledného socialistického prezidenta Gustáva Husáka. Ten po rokoch života na Pražskom hrade nevedel poriadne ani po česky, ani po slovensky, takže rozprával skomolenou rečou. „Neviem, či to pochopili. Ale povedal som si, že sa predsa nebudem hrať na moderátora. Ale asi sa im to ‚istým spůsobem zdálo menej vtipné‘…“ prechádzal Marián opäť do hatlaniny.

FOTO z kontroverznej tlačovky v GALÉRII