Pořízková sa nedávno pochválila prvou spoločnou fotografiou so svojím priateľom. Modelka sa zamilovala do Jeffa Greensteina, ktorý sa podieľal napríklad na natáčaní úspešného seriálu Will & Grace. Hľadanie lásky však vôbec nebolo jednoduché. Po zverejnení novinky z jej súkromia jej písalo viacero žien po päťdesiatke, že im dáva rovnakú nádej. Pavlína im však prezradila, že za všetkým je najmä jej pevné odhodlanie.

Myslela si, že nie je hodná lásky

„I keby som vám rada poskytla čokoľvek – najmä nádej – stretnúť niekoho špeciálneho a zamilovať sa, nebolo mávnutím čarovného prútika – bol to výsledok skutočne tvrdej práce. Posledné tri roky som bola slobodná a prekonala som presvedčenie, že nie som hodná lásky. Povedali mi, že to až priveľmi chcem. Príliš bláznivá. Alebo naopak, príliš chladná a kritická. Súčasťou tohto „prekonania nesprávnych presvedčení“ bolo to, čo mnohí nazývajú učenie sa milovať samých seba. Úprimne povedané, nemilujem sa o nič viac ani menej ako vždy. No rozumiem sebe oveľa lepšie," Pořízková napísala na svojom Instagrame.

FOTO Pavlíny Pořízkovej s novým priateľom nájdete v GALÉRII

Najprv jej trvalo dlhší čas, pokiaľ vôbec rozpoznala to, čo by od života chcela. Až potom sa jej začalo viac dariť a krôčik po krôčiku sa priblížila k vytúženej láske, ktorú chcela ešte aspoň raz zažiť.

Zoznamka v zrelom veku je ako blatistá kaluž

Nakoniec Pavlíne trvalo niekoľko rokov, pokiaľ sa jej podarilo nájsť toho pravého. „Často som opisovala zoznamku v strednom veku ako blatistú kaluž. Zmenilo sa to teda? Nie. Je to určite malá špinavá kaluž. Tak ako som teda mala také šťastie? Všetko je to o číslach! Moje slobodné kamarátky mi to povedali len krátko predtým, ako som do toho skočila - stačí si dať rande za rande a do prvého rande veľa neinvestovať. A daj si ich toľko, na koľko máš čas,“ Pořízková zdieľala tieto rady aj so svojimi priaznivcami a pokračovala ďalej.

„Toto som urobila. Za posledné tri roky som mala asi štyridsať schôdzok. Ukazuje sa, že sú to v skutočnosti len čísla. V čase, keď ste v zrelom veku, zoznamka pozostáva väčšinou z rozvedených, tých, ktorí sú trvalo nedostupní a pár vdov a vdovcov. Ľudia bez problémov vo vzťahu sú šťastne ženatí alebo v dlhodobom vzťahu. To, čo je na trhu, je väčšinou tovar, ktorý bol buď vrátený alebo sa vrátil z vlastnej vôle, pretože je presvedčený, že existujú lepší odberatelia, ktorí sa ešte neukázali. Takže zoznamka je v skutočnosti kaluž sedemdesiatich percent ľudí, ktorí majú vážne problémy so záväzkami,“ popísala strasti randenia ľudí po päťdesiatke, ktorí ešte stále túžia byť milovaní.

Anketa
Myslíte si, že aj ľudia po päťdesiatke majú šancu nájsť si novú lásku?

Po žabiakoch prišiel aj princ

I keď to najprv vyzeralo beznádejne, nakoniec sa Pavlíne Pořízkovej podarilo stretnúť Jeffa, s ktorým práve prežíva nádherné a bláznivé obdobie sladkej zamilovanosti. Trvalo to síce dlhší čas, ale v hľadaní bola predsa len aj pred šesťdesiatkou úspešná.
„Tri roky intenzívnej vlastnej práce a bozkávania s množstvom krásnych žabiakov. A tak som našla svojho princa,“ šťastná modelka odkázala svojim priaznivcom.