Pochvaľovali si život na vidieku, no ich mestské srdce sa opäť prihlásilo k slovu. Moderátor Vilo Rozboril (52) a jeho manželka, prominentná lekárka Alexandra (50), si na sklonku roka dopriali pozoruhodný vianočný darček. V bratislavskom Starom Meste si vyhliadli apartmán v jednom z nových komplexov. Nemohli predpokladať, že v tom istom vchode sa nachádza aj hriešne drahý byt, o ktorom bude čoskoro rozprávať celé Slovensko.

 

Bývanie za státisíce

Rozborilovci sa pred troma rokmi zabývali v dedine pri Bratislave. Na vidiek sa presťahovali ešte skôr, než sa zobrali. „My sme akční hrdinovia. Povedali sme si, čo sa máme stretávať v reštauráciách a randiť. Radšej začnime spolu bývať,“ priznal nám vtedy Vilo. O novom bývaní mali s budúcou manželkou jasnú predstavu. Obaja chceli byť čo najbližšie k prírode. „Popri našej práci je výhodné, že človek nemusí za športom nikam cestovať,“tvrdila Alexandra a jej manžel, známy aj ako domáci majster, sa pri prácach okolo domu našiel. Dvojica optimisticky hodnotila tiež katastrofálnu dopravnú situáciu cestou do hlavného mesta, lebo vraj zápcham sa vzhľadom na svoj pohyblivý pracovný čas budú vedieť vyhnúť. „Je tu úžasne. Do centra Bratislavy by ma už nedostal nikto,“zasníval sa moderátor, ale časom asi svoje ružové okuliare zložil.

Nový byt si Vilo a Alexandra zaobstarali koncom novembra v bratislavskom komplexe pod hradným vrchom, podľa katastra sa nachádza na jednom z vyšších poschodí. „Terasovitý päťpodlažný objekt postavený z tradičných materiálov stojí na hranici pešej zóny. Intímne sa dotýka zelenej oázy hradného vrchu na jednej strane a historického centra pod sebou na druhej strane,“ ospevovali veľkolepý dom realitní makléri. A za veľkoleposť sa platí. Budúci majitelia museli z peňaženky vytiahnuť státisíce eur. Štvorcový meter v bytovke obloženej tehlovým obkladom ponúkal developer za 3 360 až 4 080 eur. Väčšina bytov vnútri rozlohou presahuje sto štvorcových metrov, no priestranné sú aj terasy, ktoré prislúchajú ku každému bytu. Tá najväčšia má  188 štvorcových metrov.

FOTO prominentnej bytovky v GALÉRII >>