Ak si myslíte, že manželka Mira Žbirku (66), ktorá je od neho o štrnásť rokov mladšia, hrá v ich vzťahu, čo sa financií týka, druhé husle, ste na omyle. Katarína Žbirková (52) patrí po­dľa českého Rytmusu života do slávneho a zámožného rodu architektov Niklasovcov a cez nich je rodinne previazaná aj s bývalým československým a českým prezidentom Václavom Havlom (†75). Keďže hudobníkova žena nemá súrodencov, v Česku predpokladajú, že zdedí mnohomiliónový majetok.

Šikovná tínedžerka

Žbirkovci minulý rok oslávili tridsať rokov spoločného manželstva, no do rodinnej kuchyne im vidí málokto. Známe je len to, že mimoriadne úspešný hudobný biznis Mira Žbirku je rodinnou firmou. Muzikantovi robí jeho žena Katarína manažérku a do spoločnosti chodievajú výlučne spolu. Tam sa pani Žbirková diktafónom a kamerám zväčša vyhýba ako čert svätenej vode. Aj preto dokázala mnohé utajiť. O zaujímavých okolnostiach zoznámenia s manželkou však v minulosti prehovoril Žbirka viackrát. Čerstvému zlatému slávikovi a víťazovi Bratislavskej lýry sa vtedy osemnásťročná Katarína Niklasová dostala do šatne po koncerte v pražskej Lucerne.

Pekná gymnazistka si zaumienila urobiť s najpopulárnejším spevákom Československa rozhovor do školského časopisu. Hoci ho v slávnom pražskom paláci, v ktorom chce účinkovať každý český interpret, strážili ochrankári, dostať sa k nemu nebol podľa jej slov žiaden problém. „Babička bývala priamo v areáli Lucerny a vďaka tomu som poznala celé jej zázemie. Aj zadnú chodbu k šatniam. Dostala som sa priamo k Mirovi a nechtiac ho videla polonahého,“ hovorí o udalostiach v komplexe, ktorý postavil Katkin vzdialený príbuzný, starý otec bývalého prezidenta Václava Havla.

Tá sa vedela narodiť

Až teraz vysvitlo, že Katarína pochádza z bohatej rodiny Niklasovcov, ktorí sa preslávili majstrovskými architektonickými budovami. Jej otcom je však špecialista na obchodné a správne právo JUDr. Jaroslav Niklas (78). Okrem iného je majiteľom známej secesnej stavby s názvom Dům u tří mušketýrů, ktorá stojí v pražskom Starom Měste. Hodnotu domu sa neodvážime ani len odhadnúť, ale je zjavné, že ide o stovky miliónov českých korún. A keďže Katarína Žbirková je jedináčik, je pravdepodobné, že stavbu z roku 1907, ktorá je neprehliadnuteľnou turistickou atrakciou, raz zdedí.

Pozrite na obrovský dom, ktorý manželka Mira Žbirka raz zdedí, v GALÉRII.

Pokračovanie na ďalšej strane.