Dnes doobeda prebiehala zádušná omša za českého maestra Karla Gotta(†80) v Katedrále sv. Víta, ktorá bola len pre rodinu a pozvaných hostí. Spevák ešte za života požiadal svoju dlhoročnú priateľku Jiřinu Bohdalovú (88), aby sa s ním po jeho smrti na smútočnom obrade rozlúčila. Herečka mu jeho prianie splnila a predniesla dlhú, veľmi krásnu smútočnú reč.

Pri oslovení užialenej rodiny však umelkyňa zabudla spomenúť jeho dve najstaršie deti Dominiku a Luciu. To jeho dcéram, aj keď sú už dávno dospelé, stislo určite srdce. Aspoň výraz ich tváre tomu nasvedčoval.

„S pokorou, úctou a trémou stojím na tomto magickom mieste, aby som sa s Karlom Gottom rozlúčila v mene ženy Ivanky a dvoch malých dcér, to predovšetkým, ale i v mene všetkých, ktorí ho milovali. Netrúfam si odhadnúť počet smútiacich, ale viem, že k nim tiež patrím. Túto veľmi ťažkú úlohu mi pridelil sám Karel. Boli sme celoživotní kamaráti, blízki si názorom na život i na srandu,“ začala Bohdalová, ktorá staršie dcéry speváka, aj keď pred ňou v lavici sedeli, odignorovala. Nespomenula ich ani v závere. Či to bol zámer alebo išlo o nedopatrenie, ktoré sa v ťažkych chvíľach dá chápať, vie zrejme iba herečka sama.

FOTO zo zádušnej omše si môžete pozrieť  v našej GALÉRII.

Pozrite si VIDEO so smútočnými hosťami na zádušnej omši