So slávnou Jiřinou Bohdalovou sa ako jej partner spája zväčša až jej druhý manžel Radek Brzobohatý, ktorý bol jej osudovou láskou. Brali sa 6. júna 1970 po šesťročnej známosti a na ich svadbu sa vtedy prišla pozrieť vari aj polovica Prahy. Bola to udalosť, za akú by sa nemuseli hanbiť ani hollywoodske hviezdy. Záujem o nich bol obrovský, predsa len to boli vtedajšie najvychytenejšie hviezdy strieborného plátna. Jiřina mala v čase svadby čerstvých 39 a fešný Radek o rok menej. 

Jiřina si do manželstva priviedla dcéru Simonu z prvého vzťahu. A hoci pre Simonu bol mužom číslo jedna jej vlastný otec, Radek bol druhým najdôležitejším mužským vzorom v jej živote. Napokon, v spoločnej domácnosti spolu žili od Simoniných deviatich až do dvadsiatich šiestich rokov. Radek bol podľa Simony čestný chlap, naučil ju čítať dobré knihy. A dokonca si rozumel aj s prvým manželom Jiřiny Bohdalovej, Simoniným otcom.

Prvou veľkou láskou Jiřiny Bohdalovej a manželom však bol vtedajší študent ČVUT Břetislav Staš, brali sa v októbri 1954. Jiřina už vtedy bola tehotná, čakala Simonu. Svadba sa konala za pohnutých okolností, keďže Bohdalovej otca vtedy zatkla ŠTB, zavreli ho do väzenia a čakal na súd. Jej mama sa z toho zrútila. Jiřina potom dcéru Simonu porodila v deň (19. 3. 1955), kedy súd poslal jej otca na 15 rokov do väzenia.

Pozrite, ako vyzeral Bohdalovej prvý manžel v čase ich svadby.

Prvé manželstvo Jiřiny Bohdalovej však vydržalo len krátko. Keď Jiřina dostala v roku 1958 ponuku účinkovať v Divadle ABC od samotného Jana Wericha, a bolo teda jasné, že z nej naozaj bude herečka, zanedlho prišiel rozvod. Jej manžel jednoducho neschvaľoval jej divadelnú dráhu. Napriek tomu sú však v kontakte dodnes.