Magda Vášáryová má s Milanom Lasicom dve dcéry. Hanku a Žofiu. V relácii Inkognito sa súputník Júliusa Satinského a Jara Filipa priznal, že v nedávnych dňoch ho tešili okrem dcér najmä vnučky. 

Magda Vášáryová hovorí, že hoci žiadne výskumy nepozná, podľa nej na inteligenciu detí vplývajú hlavne ženy, matky. "Čítala som, že deti dedia inteligenciu matky. Ak je to pravda, tak si uvedomme, že naše kultúrne inštitúcie robia programy hlavne pre strednú generáciu žien a mužov. Videli ste už výstavy pre mladé matky alebo pre babičky, ktoré odovzdávajú dôležité kultúrne kódy, základ vzdelania deťom do šiestich rokov? Nie. O ne sa ni­kto kultúrne nestará, hoci sú najdôležitejšie pre úroveň budúcich generácií. Musia si pomôcť samy a aj to robia. Niektoré," povedala pre PLUS 7 DNÍ.

Viac FOTO Magdy Vášáryovej a Milana Lasicu v GALÉRII

Dovolí si svoj všeobecný postreh zosobniť tak, že ona ovplyvnila Hanu a žofiu viac ako Milan Lasica?
"Na časovej osi, teda podľa toho, kto s deťmi strávil viac času, je môj vplyv veľmi silný. Ale ukazuje sa, že hoci môj muž bol s deťmi menej aj s nimi menej hovoril a nespomínam si, že by s nimi čítal, deti si veľmi pamätajú tie vzácne chvíle, keď sa im venoval. Je zaujímavé, že si ich možno pamätajú viac ako moju neustálu prítomnosť. Niekedy na to žiarlim," odvetila.

Mohlo by vás zaujímať: