V umeleckom svete nie je veľa profesií, ktorými Adela Vinczeová (37) neprešla. Najnovšie sa po boku svojho manžela Viktora, mladšieho o desať rokov, stala divadelnou herečkou. Hoci obaja svoju novú aktivitu v podobe predstavenia Odchody vlakov nazývajú voľnočasový manželský projekt, vstupenky naň sa rozpredali nezvyčajnou rýchlosťou. Viktor Vincze starší, ktorý hru režíroval, sa pri prominentnej neveste a synovi dočkal nebývalého uznania v profesii, po ktorej celý život túžil, a Adela pri enormnej fanúšikovskej základni môže v rebríčkoch popularity súperiť s renomovanými hereckými ikonami. „Spolieham sa na príčetnosť divákov,“ zhodnotila Adela svoje šance uspieť.

Vráti sa k modelingu?

Keď sme po predstavení hry Odchody vlakov podpichovali Adelu, že už bola moderátorkou, speváčkou, tanečnicou, maliarkou, sochárkou aj herečkou, a spýtali sa jej, čím ešte nebola a chcela by byť, pobavená hrala našu hru. „Ostáva toho už naozaj veľmi málo. Ešte by som mohla skúsiť športovú kariéru, napríklad nakrútiť vlastné fitnes video, alebo by som mohla variť, ale to by bol z toho všetkého najväčší malér,“ uvažovala s kamennou tvárou. Na našu námietku, že to by mal posúdiť Viktor, zapojil sa do našej debaty aj on.

„Varenie pred kamerou by bol problém, lebo ona varí, čo jej napadne. Je to také inštinktívno-intuitívne varenie podľa toho, čo je práve v chladničke. Ani správy si ešte nerobila,“ pripomenul manželke.Adela však túto možnosť okamžite zavrhla. „Myslím, že by som nebola úplne dôveryhodná. Asi sa vrátim k modelingu,“spomenula si s výbuchom smiechu na časy, keď sa ako tínedžerka spolu s Andreou Verešovou ocitla vo finále súťaže Elite Model Look.

Počin roka

Vinczeovcom síce veríme, že naštudovaním divadelnej hry nesledovali záujem dostať sa do hereckého povedomia a mať úspech, stačí však veľmi málo fantázie, aby k tomu naozaj prišlo. „Priznám sa, s manželkou sme sa pôvodne prišli pozrieť ani nie na tú hru, ale na Adelu a Viktora. Nič sme nečakali, len sme boli zvedaví, čo predvedú. Boli fakt skvelí. Zvlášť Adela na javisku predviedla toľko hereckých figúr, že sme sa s manželkou ani chvíľu nenudili. Ja si myslím, že keby toto predstavenie videl nejaký režisér televíznych seriálov, hneď ich oboch obsadí,“ zhodnotil výkony protagonistov manželský pár vo veku Vinczeho rodičov. To bola však len jedna óda na ich adresu. Keby sa spojili všetci diváci, ktorí doteraz toto predstavenie videli, so všetkými vernými fanúšikmi Adely, v najbližšom ročníku cien OTO by mohla pokojne súťažiť v jednej kategórii napríklad s Milkou Vášáryovou.

„Dúfam, že ľudia, ktorým sa toto predstavenie páči, sú natoľko príčetní, že vedia porovnať herecké výkony Milky Vášáryovej s mojimi. Viem, že niektorí herci, ktorým sme o našej hre hovorili, sa na nás chcú prísť pozrieť, ale berú to len ako náš sympatický počin a tešia sa, že po skončení sa nám priateľsky vysmejú. Myslím, že každý chápe, o čo tu ide. Naozaj nemáme ambíciu hrať sa na hercov Národného divadla. O to slobodnejšie naše snaženie berieme,“ držia sa pri zemi.

Našli sa: Inokedy seriózny Viktor Vincze sa od svojej manželky naučil uťahovať si zo seba.
Našli sa: Inokedy seriózny Viktor Vincze sa od svojej manželky naučil uťahovať si zo seba.
Zdroj: Facebook

Muiltifunkčná

To však neznamená, že k študovaniu hry pristupovali len ako k zábavnej činnosti. Za všetko hovorí obrovské množstvo textu, ktoré museli dostať do hláv. „Toho som sa naozaj bála. Predsa len, bola to na rozdiel od Viktora, ktorý už hrával, moja prvá skúsenosť,“ priznala Adela a dodala, že v čase skúšok bola v riadnej časovej tiesni. „Mali sme to naozaj poriadne nahustené. Každú voľnú chvíľu sme totiž trávili na skúškach v Šali, kam sme cestovali za svokrom. On je náš režisér a vedúci tohto divadelného pokusu,“ ukázala na neďaleko stojaceho Viktora Vinczeho staršieho. Svoj život pôvodne túžil profesionálne spojiť s divadlom, no - keďže mu to otec striktne zakázal - dnes podľa vlastných slov dodáva technológie do petrochemického priemyslu a obchoduje s Ruskom. K láske k divadlu teda viedol od detstva aspoň svojich dvoch synov a teraz aj nevestu.

„Sám som bol zvedavý, ako jej to pôjde,“ rozrečnil sa pán Vincze, keď sme sa spýtali, ako sa mu s novou členkou jeho súboru spolupracovalo. „Navonok pôsobí veľmi sebavedomo, no vo svojom vnútri je neistá. Nebolo s ňou však veľa práce. Ona je naozaj multifunkčná, iba som jej prízvukoval, aby bola stále sama sebou. Vtedy bude perfektná. Paradoxne, najväčší problém mala, keď musela hrať pribrzdenú blondínku. Táto herecká poloha jej robí stále najväčší problém, pretože to jej je vzdialené. Vždy ju musím nakopnúť - Adelka, ruky hore a si blondínečka,“ smeje sa.

Romantika v Ulanbátare

Ani s Viktorom, hoci má podstatne viac skúseností ako Adela, to vraj nešlo jednoducho. „Vo svojej televíznej profesii je veľmi profesionálny, ale divadlo je niečo iné. On je od prírody preexponovaný šašo, no tu sa musel upokojiť. Veľmi chce zabávať ľudí a táto hra je o tom, no z veľkej časti ide o klasické herectvo. Takže muselo nastať skrotenie divokého mustanga a nebolo to vôbec jednoduché,“ dozvedáme sa. Hru si v hľadisku užil aj Viktorov brat Tomáš, mladší o dva roky. Aj jeho otec už od detstva viedol k herectvu, hoci šport ho baví viac. „Brat mal k tomu vždy bližšie, ale aj ja som už, samozrejme, stál na javisku. Minulý rok sme u nás v Šali hrali Ťapákovcov a možno sa k tomu na jeseň vrátime,“ hovorí. Divadelné snaženie brata a švagrinej sledoval od prvých skúšok.

„Sú vynikajúci. Možno sa neviem odosobniť, pretože je to moja rodina, ale naozaj sa vždy zabávam, keď ich vidím,“ povedal nám mladík. Pre Adelu a Viktora však nie sú divadelné dosky jedinou „voľnočasovou manželskou aktivitou“. Naša moderátorská diva sa do vinczeovskej rodiny začlenila tak dôkladne, že už je aj členkou organizačného štábu detského divadelného tábora Babylon, ktorý pred dvadsiatimi rokmi založil Viktorov otec. Po stretnutí so školákmi majú manželia naplánovanú nezvyčajnú dovolenku, na ktorú sa im poskladali priatelia ešte na svadbe. „Venovali nám pobyt v Mongolsku. Ideálny svadobný dar. Step, zima, jurta, veľa múch... Ale tešíme sa. Určite to bude zaujímavý zážitok, pretože Ulanbátar, kam máme namierené, sa používa skôr ako destinácia pre rôzne vtipy. Dáme vedieť, ako bolo,“ sľubujú mladí Vinczeovci.

Povedzte nám v diskusii pod článkom, či podľa vás Adele Vinczeovej manželstvo prospieva?