Zadrapuje do spoločenského a politického diania, vehementne komentuje všetko, čo sa mu nepáči. Na sociálnej sieti pribúdajú známemu podnikateľovi statusy nabité ostrou kritikou.

Komentár, v ktorom sa vraj obul do predsedu Národnej rady Pavla Pašku, najprv ospravedlňoval tým, že sa mu niekto nabúral do profilu a napísal ho pod jeho menom. Chladným ho však nenechali ani zimné olympijské hry v Soči.

Úspešná biatlonistka Anastasia Kuzminová ho tak rozzúrila, že zasadol za klávesnicu a osočujúce vety sa písali priam samy. Od tohto statusu sa už nedištancoval.

Nechal by ju tam

Nesprávny preklad Kuzminovej slov spustil na Slovensku nevídaný ošiaľ, ktorý priživil aj Kollár. Ako čerstvá víťazka olympijského zlata totiž rodáčka z ruského Ťumeňa poskytla rozhovory viacerým novinárom. Americká agentúra AP ju však nesprávne citovala, jej slová preložila inak, ako ich v skutočnosti myslela.

„Som iba držiteľka slovenského pasu, som ruskej národnosti. Tu som doma, atmosféra je veľmi rodinná, žičlivá, príjemná, domácka,“ znel výrok, ktorý sa šíril svetom a Kollára pobúril.

„Je úplne jasné, čo povedala. Že je Ruska, že je v Soči doma a že má len slovenský pas. Tak nech s ním vycestuje do Ruska, tam ho zahodí a nech tam zostane. Je mi z teba zle, z takej nevďačnosti. Čo by sa ti stalo, keby si poďakovala Slovensku? Byť na mne, ti ho vezmem a pošlem ťa aj s tou medailou do r*ti!“ napísal vášnivo a bližšie sa k hanlivému statusu pre médiá nevyjadril.

Čítajte viac:

Kuzminovej manžel rozhodol: Nasťa, so slovenskými novinármi nehovor!

Nastička je už Slovenka - hovorí najúspešnejšia zimná športovkyňa v histórii Slovenska

Uznal chybu

Až keď vášne opadli a po objasnení, že naozaj došlo k nedorozumeniu, Boris Kollár trpko oľutoval svoju unáhlenosť a emotívne vyjadrenie.

„Ak to Anastasia nepovedala, beriem späť svoje príkre slová a hlboko sa ospravedlňujem,“ napísal pokorne na sociálnej sieti. Po tom, čo si prečítal blog ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka, v ktorom sa politik Kuzminovej za malichernosť a prízemnosť slovenského národa ospravedlnil, začal konať aj multiotecko. Rozhodol sa športovkyňu veľkoryso odškodniť.

„Ospravedlňujem sa a určite sa pokúsim túto mediálnu neprávosť, ktorú som vyvolal, napraviť. Osobným ospravedlnením a finančným bonusom, ktorý jej chceme venovať ako satisfakciu - moju a aj ako vďaku za úspešné reprezentovanie Slovenska,“ napísal už ako skúsený gavalier.

Veď materiálna kompenzácia sa mu dozaista osvedčila už pri jeho ženách, o ktorých je známe, že jedna na druhú často žiarlia. Či však rovnaký prístup bude platiť aj na športovkyňu, ktorá si svoj medzinárodný úspech musela tvrdo vydrieť sama, nevedno.