Kabaretierke Maje Velšicovej (85) sa doslova a do písmena zrútil svet. Vo štvrtok večer zverejnila stručný status na sociálnej sieti, stálo v nej toto: "Zomrel môj milovaný syn Boris." Podľa informácií PLUS 7 DNÍ skonal Velšicovej syn v Spojených štátoch pri autonehode.

Za krátky čas sa pod správou od speváčky a herečky objavili stovky kondolencií. Úprimnú sústrasť jej okrem iných vyslovila napríklad Gizka Oňová či poslankyňa Monika Kozelová. Ešte v noci sa k nim pridal aj šéf parlamentu Boris Kollár, podľa jeho kondolencie je zrejmé, že so starším synom známej kabaretiérky v bratislavskom Starom Meste vyrastal. "Borino, s tebou mi navždy odchádza časť mojej mladosti. Vyjadrujem úprimnú sústrasť tvojej rodine v Amerike, ale aj tu maminke Majke a bráškovi Mariovi. Odpočívaj v pokoji, kamarát..." napísal predseda Národnej rady. 

 

Pozrite si FOTO Velšicovej syna v časoch, keď hviezdil v seriáli Chlapci a chlapi, v GALÉRII >>>

Boris (†57) bol starší syn Maje Velšicovej a už dlhšie žil v Spojených štátoch. Na Slovensku vyštudoval herectvo na VŠMU, ešte ako mladšík účinkoval v megasledovanom seriáli Chlapci a chlapi. V Amerike, kam sa pred tridsiatimi rokmi odsťahoval, sa živil ako coach.

Hovorilo sa, že sa za ním chcel odsťahovať aj mladší syn herečky Mário,  ktorý tam s ním chcel rozbehnúť podnikanie. V tej súvislosti sa spomínalo, že plánuje predaj bratislavskej vily, v ktorej žil so svojou mamou a herečka sa mala sťahovať. "Dnes nás navždy opustil po tragickej nehode môj brat Boris. Mali sme konečne po tridsiatich rokoch svoju spoločnú budúcnosť ešte len pred sebou. Ostaneš moja najväčšia inšpirácia v živote. Ďakujem za všetko. R.I.P. With love, Mario," rozlúčil sa s bratom Mário Slivka, ktorý žil v Bratislave.

S touto ženou bol syn Maje Velšicovej šťastný!

Viacerí z kondolujúcich Velšicovej syna Borisa osobne poznali, či už zo života na Slovensku alebo tam za veľkou mlákou. Spomínali na neho ako na vždy usmiateho a šťastného človeka. A šťastný zjavne bol. Pred pár dňami na sociálnej sieti zeverejnil fotku so svojou láskou – spomienku na 3. september spred ôsmich rokov, ku ktorej pripísal tento text: „ najlepšia vec, aká sa mi kedy stala“. Vtedy totiž požiadal o ruku svoju Hanu. Teraz je, žiaľ, už všetko inak...

Mohlo by vás zaujímať: