Boris Valábik vie prekvapiť. Pred pár mesiacmi sa mu dokonale podarilo utajiť vlastnú svadbu, hoci, ako povedal, zámer to nebol. Iba nie je zvyknutý verejne hovoriť o svojich súkromných veciach a nikto sa ho na to nepýtal. Keby sa opýtali, nemal by problém to priznať. A tak je už od augusta šťastne ženatý s jeho vyvolenou Luciou Pollákovou, s ktorou sa zoznámil pred tromi rokmi na Strednej odbornej policajnej škole v Pezinku, kde boli spolužiaci.

Svadba sa niesla v tradíciach. "Ej, ale až na 3. krát. Dvakrát som si bol ochotný dať "hlávku sťať". Vtipne opísal Boris tento moment na sociálnej sieti.
Zdroj: boris valábik

Teraz však prekvapil inakšie, a to hneď dvakrát. Boris totiž priznal, že prekonal ochorenie COVID-19 a popísal aj to, čo sa s ním dialo počas choroby: "Antigénový test mi vyšiel negatívny v čase, keď som mal 39 stupňov teplotu, zimnicu, bolesť hlavy a únavu. To trvalo asi 2 dni. Neskôr prišiel zvláštny čuch (nie jeho strata, ale ako by som stále vdychoval niečo, čo som pred tým nikdy necítil a neviem ten zápach identifikovať) a strata chuti asi na 3 dni...," a pokračoval: "Aj vzhľadom k práci aj z preventívnych dôvodov mi RTVS ... naordinovala PCR test ((8 dní od negatívneho antigénového testu). Výsledok- pozitívny."

Boris Valábik už vie, že to nie je chrípôčka...
Zdroj: Boris Valabik FB

Boris napísal aj to, ako vníma túto chorobu, keďže ju zažil na vlastnej koži: "Som bývalý profesionálny športovec, ktorý vie, ako sa má o svoje telo  starať... Počas svojej hokejovej kariéry som ani raz nevynechal zápas kvôli chrípke, nachladnutiu, nádche alebo teplote, proste som so všetkým hral a cez všetko trénoval. Zodpovedne môžem povedať, že neexistuje, že by som to bol zvládol s Corona vírusom, minimálne týždeň nie... už viem, že to nie je chrípôčka. Aspoň z mojej skúsenosti nie..."

Borisove priznanie na sociálnej sieti ocenila mladá lekárka Katarína, ktorá sa tiež podelila so svojou skúsenosťou: "Súhlasím s vami a ďakujem, že to verejne zdieľate ...som mladá lekárka, bez závažných zdravotných problémov, ja aj moji kolegovia sme bez problémov odrobili nočné služby s prechladnutím, chrípkou .....ale mňa Covid-19 na dva týždne uložil do postele, nevládala som sa postarať ani sama o seba, a to som mala podľa našich kritérií priebeh s miernymi príznakmi ...nie je to len chrípôčka ....ľudia, prosím, nepodceňujte to a darujte nám zdravotníkom aspoň Vianoce." Ostáva veriť, že tých zodpovedných ľudí bude medzi nami stále viac...

Boris Valábik prekvapil, a to hneď dvakrát, pozrite si FOTO v GALÉRII.

No potom Boris vyrukoval aj s príjemnejšou správou. "S vianočným stromčekom sme sa tento rok poponáhľali, ale najkrajší vianočný darček, aký sme si mohli želať, príde naopak o čosi neskôr ❤," oznámil svojim priaznivcom, že sa s manželkou o pár mesiacov stanú rodičmi. Boris sa po svadbe netajil tým, že s jeho Luciou chcú mať deti. A možno ho trošku inšpiroval aj jeho parťák z podcastov Boris a Brambor či z televíznej relácie Marián Gáborík, ktorý sa už teší z vyše polročnej dcéry Belly, a je z neho priam ukážkový tato.