V apríli čaká anketu Osobnosť televíznej obrazovky veľké jubileum. Na televíznej obrazovke sa objaví už dvadsiaty krát. Mimoriadne noblesná akcia sa počas vypnutých televíznych kamier občas zmení aj na poriadne nespútanú párty. Tak tomu bolo aj v čase jej začiatkov, v roku 2003. O kontroverznú zábavu pozvaných hostí sa vtedy postarali dvaja najväčší šoumeni vtedajšej televíznej zábavy Andrej Bičan (45) a Juraj Mokrý (42).

Na Majstra N nemali

Obaja zabávači boli v tom čase už prefláknutými a poriadne uletenými postavičkami našej televíznej estrády. Andrej Bičan moderoval napríklad reláciu Extrém v ktorej sa raz nechal zakopať do hrobu. Neskôr priznal, že vďaka tejto ponuke od televízie Joj, si splnil moderátorský sen.

Ešte väčšou hviezdou ako Bičan bol Juraj Mokrý, čerstvý víťaz ankety TOM. (Televízna osobnosť Markízy). Miláčikom národa sa stal vďaka Jožovi Pročkovi a jeho relácii Je to možné? ako popletený moderátor televízie Orava. Svojským spôsobom moderoval aj vlastnú reláciu Premiéra o filmových novinkách. Napriek popularite sa v roku 2003 nedostali ani do nominácie OTA. Prestížnu sošku vtedy získali osobnosti ako Jana Majeská, Lenka Čviriková, Peter Marcin, Michal Dočolomanský, Zdena Studenková, Miro Žbirka, Misha a legendárny Majster N, čiže Jozef Nodžák.  

Znechutený Maroš Kramár  

Napriek tomu si pozvaní hostia z tohto ročníka pamätajú najviac na nechutné divadlo, ktoré na recepcii pred zrakmi médií predvádzal Andrej Bičan s Jurom Mokrým. Nespútaný Bičan v jeden moment najprv vyskočil zozadu na Joža Pročka a olízal mu ucho. Pročkovi táto forma zábavy nevadila, takže posmelený Bičan sa vzápätí vrhol aj na Juraja Mokrého.

Tu však narazil na vlnu nevôle. Už mu totiž nestačilo oblízať ucho. Mokrému sa snažil strčiť do úst svoj jazyk. Ten sa však bránil tak urputne, že obaja „zabávači“ skončili na zemi. Divadlu pri ktorom si Bičan možno myslel, že mu zvýši popularitu, sa šokovane prizeralo zopár hostí, väčšina z nich, napríklad Maroš Kramár akciu okamžite opustil.

Bozk na rozlúčku  

Akčná scéna sa stala natoľko legendárnou, že si na ňu dodnes veľmi dobre pamätá aj hlavný protagonista Andrej Bičan. „Ja viem, bolo to odporné,“ zhodnotil svoje správanie s odstupom mnohých rokov. „To sme sa už lúčili, tak som Ďurovi chcel dať pusu a vznikol z toho veľký jazyk. On sa tomu veľmi bránil, tak sme skončili na zemi. Vtedy sme boli mladí, radi sme sa váľali po zemi. Ja mám ale Juraja dodnes veľmi rád a je mi veľmi ľúto, že sa z mediálneho priestoru vytratil,“ povedal nám Bičan, ktorý zhodnotil, že na Mokrého originálnu kreativitu sa v našej televíznej zábave nikto nechytá.

Nie je tiež žiadnym tajomstvom, že pre nedostatok príležitostí Juraj Mokrý trpí pocitom ukrivdenosti. „On je naozaj jedinečný. Má veľkého umeleckého ducha a je jasné, že, keď ho nemôže rozvíjať, má samozrejme pocit krivdy. Myslím si, že v jeho prípade je to na mieste. Je v ňom totiž potenciál, v ktorý ja stále verím. Prial by som si, aby s ním niekto hodil reč a niečo zaujímavé mu ponúkol. Keby som mal niekedy príležitosť, že by sa mohol niekde v mojom živote vyskytnúť, bude určite jeden z prvých, ktorého oslovím,“ povedal nám Andrej Bičan, ktorý sa napokon dočkal v roku 2012 aj sošky Ota. Ako dopadnú aktuálne výsledky Ota za rok 2019, máte ešte stále vo svojich rukách.  Hlasovať môžete do 31. januára prostredníctvom kupónov v PLUS7 DNÍ, alebo na  stránke www.otoanketa.sk.  

Len pre silné žalúdky. Viac fotografií z nechutného bozkávacieho divadla v našej GALÉRII