Dáma prišla s výstrihom, na ktorom by nechal oči nejeden chlap. Brunetka sa nedávno rozišla s mužom, ktorého meno figurovalo v miliónovom škandále exministra školstvaPetra Plavčana.

Šikovná zubárka

Hlboký výstrih, plné pery, ukážkové nohy ako stvorené pre modelingové mólo a skrytý stomatologický talent. Fešná zubárka Lucia zahviezdila po Drobovom boku na Bratislavských módnych dňoch. Napriek tomu, že sa mali k sebe, a viacero Drobových známych nášmu týždenníku potvrdilo, že ide o jeho čerstvý objav, šéf Bratislavského samosprávneho kraja nechcel zachádzať do podrobností. „Nejde o žiadny objav, je to moja kamarátka Lucia. Nechcem o nej viac hovoriť,“ stručne čo-to prezradil o sexi spoločníčke.

Droba skúpy na detaily nakoniec priznal, že s Luciou si prvýkrát padli do oka na jednej spoločenskej akcii. „Normálne spolu chodíme aj do divadla či do kina. Skrátka sa stretávame,“ dodal. Na otázku, či Droba odteraz na zubnú prehliadku zavíta už len do Luciinej bratislavskej ordinácie, odpovedal klasicky vyhýbavo. „O tom som ešte nerozmýšľal,“ neprezradil podrobnosti saskár.

Droba v otázke vzťahov nie je nepopísaný list, prešiel už niekoľkými rozchodmi a dokonca rozvodom. Manželstvo mu nevyšlo so známou šéfkou módnej televízie a dramaturgičkou Gabrielou Drobovou. Neskôr sa zahľadel do Kataríny Leskovej, ktorá mu porodila syna Juraja Antona.

Dvojka: Saskár sa s priateľkou Luciou, vpravo, zoznámil na
spoločenskej akcii, odvtedy sa nepretržite stretávajú.
Dvojka: Saskár sa s priateľkou Luciou, vpravo, zoznámil na spoločenskej akcii, odvtedy sa nepretržite stretávajú.
Zdroj: EMIL VAŠKO

Bez peňazí a bez ženy

Lucia našla útechu v Drobovej spoločnosti po vážnom vzťahu, ktorý sa približne pred rokom skončil rozchodom. Kuriózne je, že meno jej exfrajera Stanislava Žiarana sa objavilo v eurofondovej kauze bývalého šéfa rezortu školstva Petra Plavčana.

Ministra stál škandál okolo miliónových eurodotácií na vedu a inovácie, ktoré pridelili nekompetentným subjektom, ministerské kreslo. Na kontroverznom zozname firiem sa objavila aj neziskovka Medical Vision, ktorej šéfuje práve Žiaran a Plavčanov rezort jej v tom čase prisľúbil štedrú dotáciu 30 miliónov eur. „Výzva ministerstva bola zrušená, napokon bol zrušený celý projekt a nič sa neudialo. Čakáme, či bude opäť vyhlásená výzva a či sa do nej budeme môcť zapojiť. My sme vtedy neurobili žiadnu chybu a splnili sme všetky podmienky, ale celá kauza nám dosť uškodila,“ posťažoval sa Žiaran.

Špičkový urológ priznal, že k zubárke Lucii mal v minulosti blízky vzťah, no ich cesty sa rozišli. „Boli sme spolu a teraz už nie sme,“ prezradil špecialista stručne. Samotný Droba, ktorý háji farby SaS - a tá Plavčanov škandál svojho času s vervou kritizovala -, o Žiaranovom fiasku s eurodotáciami nemal tušenia. „To som nevedel, ja ho ani nepoznám,“ uviedol župan.

Dcéra Ernesta Valka

Žiaran po rozchode dlho neotáľal a ulovil si ďalšiu vnadnú krásku. Do oka mu padla dcéra zavraždeného právnika Ernesta Valka Jana. „Áno, teraz chodíme spolu,“ priznala Jana pre PLUS 7 DNÍ.

Zvodná advokátka takisto odmietla špekulácie, ktoré sa množili v jej okolí, že by práve ona stála za Žiaranovým rozchodom. „Oni sa rozišli pre niekoho úplne iného. Neprebrala som jej ho. My sme sa dali dokopy, až keď bol už nezadaný,“ obhajuje sa Valková. A kto stál za tajomným rozchodom? Nemal v ňom prsty náhodou súčasný bratislavský župan Juraj Droba? „Nie, nie, oni mali už predtým medzi sebou nejaké nezhody,“ odvetila na záver stručne advokátka.