Má toho dosť. Len čo premiér Igor Matovič ohlásil drastické opatrenia vrátane zákazu hromadných podujatí, ozvala sa manželka aktuálne najbohatšieho Slováka Patrika Tkáča (46) Iveta (37). Vlastní tanečnú školu, ktorú navštevuje zhruba 300 detí. Brunetka ešte minulý týždeň vyzývala ľudí, aby neboli ticho.

Nie sú v tom sami

Ešte než sa v krajine začal znova skloňovať termín lockdown, po celom Slovensku sa búrili majitelia reštaurácií, športovci aj umelci. Svoje pohoršenie vyjadrovali aj ľudia, ktorí patria medzi „horných desaťtisíc“. Na prvý pohľad by ich - ak sa nenakazili - nemalo nič trápiť. Opak je pravda.

Milionár Patrik Tkáč a jeho manželka Iveta bez okolkov vyjadrujú svoje názory na pandemické opatrenia a na sociálnych sieťach doslova rebelujú. „Osemdesiatšesť nakazených v celom Bratislavskom kraji a metropola je vypnutá. Aj úplný amatér by dokázal zariadiť prevenciu odsledovaním kontaktov,“ hromžil ešte nedávno Tkáč. „Namiesto toho nechávame kapať všetky služby, deťom sme dali na celý deň rúško a vypli sme im budovanie imunity zrušením krúžkov. Tisíce ľudí v štátnej správe by mohli dvíhať telefón a vysledovať kontakty a policajti miesto merania rýchlosti by mohli kontrolovať, či sú ľudia v izolácii. Žiada si to len zdravý rozum a schopnosť riadiť. Za dva dni sa dá bez problémov zriadiť absolútna kontrola nad šírením nákazy,“ radil politikom milionár.

Spúšťa kampaň za zdravý sedliacky rozum

Opatrenia sa dotkli aj detskej tanečnej školy, ktorú v Bratislave Patrik Tkáč s manželkou, niekdajšou profesionálnou tanečnicou, prevádzkujú. „Tristo detí, nula nakazených. Žiadam dôvody podporujúce zavretie,“písal rozhorčený podnikateľ na Facebooku.

Ani Tkáčova nežnejšia polovička nebola nadšená z toho, čo sa na Slovensku deje. „Som smutná zo všetkého. Práve riešim kampaň na poukázanie nezmyslených nariadení. Zle sa mi pozerá na to celé skrz moje deti v klube,“priznala pre PLUS 7 DNÍ Iveta Tkáčová.

Z nariadení vzťahujúcich sa na šport, teda aj na tanec, bola ešte minulý týždeň zmätená. „Prišiel nám mail zo zväzu, ktorý nie je zrozumiteľný ani prezidentke združenia tanca. Takže iba hádame, čo môžeme robiť a čo nie. Nemôžeme trénovať spoločne, to vieme, lebo zhromaždenia sa týkajú aj nás. Môžeme tancovať iba individuálne, o čo by mali rodičia detí síce záujem, ale pri počte našich zverencov sa nič také nedá zrealizovať. Takže sa vraciame do nezmyselného online sveta. Je to celé zlé,“ rozhorčovala sa dvojnásobná mama.

Iveta Tkáčová navonok pôsobí ako nežná tanečnica, napriek tomu bije na poplach. Uvedomuje si, že zdravie je na prvom mieste, ale pohár podľa nej pretiekol. „Začala som byť aktivistka na sociálnych sieťach, lebo zlobu a nespokojnosť s nariadeniami v sebe jednoducho pociťujem. V MHD môžu ľudia cestovať bez obmedzenia počtu, ale v sále športujúce deti vadia. Niekde je chyba…“ zamýšľa sa Iveta nahlas. „Aspoň nech ľudia nie sú ticho. To je krok číslo jeden k nejakému úspechu, k dobrému pocitu zo samého seba, že človek nie je len poslušný. Toto je situácia, keď sa treba ozvať. Teda ak má niekto zdravý sedliacky rozum,“vstupuje do svedomia slovenských politikov.

Fotografie nájdete v našej GALÉRII

Prečítajte si tiež: