Stali sa z nich VIP susedia. Pandémia koronavírusu už dva roky ovplyvňuje každú oblasť nášho života a mnohí známi Slováci sa v neľahkej dobe rozhodli radšej svoje nasporené peniaze investovať. Státisíce eur vrazili do novej nehnuteľnosti. No v poslednom období si kupuje drahý luxusný byt v rovnakom komplexe jedna známa osobnosť za druhou. Pod jednou strechou tak bude žiť „polovica“ šoubiznisu, politici či známi podnikatelia.

Investovali počas krízy

V lukratívnej časti Bratislavy, iba kúsok od historického centra, vyrástli v posledných rokoch štyri luxusné rezidenčné budovy s názvom Sky Park. Obrovské veže s tridsiatimi poschodiami ukrývajú sedemsto bytových jednotiek, ktoré okrem dobrej polohy a výhľadu ponúkajú svetovú architektúru od Zahy Hadidovej s nadštandardným servisom. To znamená 24-hodinovú recepciu a SBS službu.

Ceny bytov však výrazne prevyšujú cenový priemer nehnuteľností v hlavnom meste. Za dvojizbový byt s rozlohou 51 štvorcových metrov zaplatíte okolo 265-tisíc eur, byty s rozlohou 100 štvorcových metrov stoja od 455-tisíc eur a šplhajú sa až k 555 tisícom eur. Pri najdrahšej nehnuteľnosti na najvyššom poschodí sa hlava zatočí aj tým, ktorí nemajú strach z výšok. Ak by ste si ju kúpili, za astronomických 1,7 milióna eur sa stanete majiteľom najdrahšieho bytu na Slovensku.

K bytom je priradených 1 100 parkovacích miest v podzemí. Niektoré sú v cene, iní si musia za jedno miesto priplatiť zhruba tridsaťtisíc eur. „Na celom svete je málo projektov od Zahy Hadidovej ponúkajúcich penthousy. Všetky patria k tomu najlepšiemu, čo realitný trh v danej krajine ponúka,“ tvrdil pred časom vedúci oddelenia predaja a marketingu v Penta Real Estate Jozef Šimek.

Noví susedia

Sky Park sa stal lákadlom pre prominentov, takže medzi vlastníkmi luxusných bytov stále objavujeme nové známe mená. Zainvestoval tu potomok kontroverzného podnikateľa Jozefa Majského (75), ktorý je právoplatne odsúdený za podvody v nebankovkách Horizont Slovakia a BMG Invest a od augusta 2020 sedí za mrežami. Jeho synovi Jozefovi Majskému ml. (54) sa zapáčilo vlastniť byt „v oblakoch“ na 25. poschodí, na svoju spoločnosť ho kúpil ešte v apríli minulého roka. Okrem toho stále vlastní polovicu luxusnej bratislavskej vily s výhľadom na Dunaj či horskú haciendu v Obyciach.

Na firmu kúpil byt v Sky Parku aj bývalý hokejista Róbert Pukalovič mladší, ktorý po ukončení hráčskej kariéry začal pracovať ako maklér v istej realitnej kancelárii. Bývanie snov našiel v luxusnom komplexe v centre Bratislavy na jedenástom poschodí. Jeho susedom sa stal aj moderátor Jaroslav Buček (55), ktorý výšky asi neznáša a rozhodol sa pre kúpu bytu na štvrtom poschodí. Rodák z Viničného, čo je dedina neďaleko Bratislavy, býval predtým v byte, ktorý si sám prerobil, a vždy tvrdil, že zariaďovanie bývania je jeho hobby. Posledné roky ho tu vidieť veľmi nebolo, keďže pôsobil aj v Prahe.


Nikodým ako starostlivý otec: Otcovské povinnosti si plní aj cez týždeň a kašle pritom na imidž

Naopak, usadiť sa v Bratislave rozhodla módna návrhárka Jana Kurilaková (38), pochádzajúca z Košíc. Rezidenciu na 24. poschodí v tom istom komplexe kúpila na svoju firmu. Rovnako investoval svoje peniaze režisér Peter Núňez s manželkou. Hoci v hlavnom meste majú veľkú vilu, z bytu na 29. poschodí, ktorý si vybrali v tretej veži, budú mať bezpochyby oslňujúci výhľad. Nehnuteľnosť si zaobstarali začiatkom septembra 2021. Bývanie v tejto budove zjavne oslnilo aj politika z Hlasu Petra Náhlika (40), ktorý od mája vlastní bytový priestor na druhom poschodí.

Pokračovanie na ďalšej strane...