Brunetka s nezameniteľnými črtami tváre to myslela vážne. „Borisa poznám úplne inak ako osta­tní. Veľa o ňom viem, poznám ho aj z minulosti, takisto poznám jeho bývalé partnerky, jeho spôsob života, predovšetkým ho nevidím ako nejakého nadčloveka, vnímam ho ako svojho Borisa s jeho plusmi aj mínusmi,“ rozplývala sa pred rokmi vnučka herca Leopolda Haverla nad multioteckom. Kvôli nemu sa dokonca rozviedla s dnes mediálne presláveným milionárom Ladislavom Bašternákom. Vtedy ešte neznámy pojem Ladislav Bašternák, neatraktívny chlap nižšej a zavalitejšej postavy, bol pre Haverlovú nižšia karta ako eso Kollár.

Bývalý manžel: S developérom Ladislavom Bašternákom sa rozviedla kvôli Borisovi Kollárovi. Teraz to vraj ľutuje.
Bývalý manžel: S developérom Ladislavom Bašternákom sa rozviedla kvôli Borisovi Kollárovi. Teraz to vraj ľutuje.
Zdroj: archív

Cez pomlčku

Skôr ako vstúpila do druhého manželstva s terajším mužom Igorom Pétrom, strávila istý čas po boku Martina Šramka, syna exguvernéra Národnej banky Slovenska. Z blízkeho okolia sme sa dozvedeli, že to dvojici spolu svedčalo, ale do vážnejšej roviny svoj vzťah neposunuli. Zdá sa, že harmóniu a teplo rodinného kozuba našla až po boku sympatického Igora. „Som rodinne založená a do vzťahu idem naplno. To isté očakávam od partnera. Nie som typ, ktorý ide do niečoho bez citu a ľahkovážne,“ opísala pred časom Beáta svoju povahu. Slávneho priezviska Haverlová sa po svadbe nevzdala. K svojmu dievčenskému menu pribrala druhé priezvisko Péterová. S takou vervou, ako v minulosti promovala svoj vzťah s Kollárom, však svojho súčasného manžela nemedializuje. Prvýkrát sa manželia na spoločenskej udalosti objavili na nedávnom Česko-Slovenskom plese, kde ochotne zapózovali.

Exmanželka: Beata Haverlová si od Bašternáka odskakovala ku Kollárovi.
Exmanželka: Beata Haverlová si od Bašternáka odskakovala ku Kollárovi.
Zdroj: ARCHÍV

Z manželov podľa návštevníkov sršala láska a dobrá energia. Preto sú zarážajúce klebety, ktoré sa do Bratislavy doniesli z donovalských svahov. „Prišla bez muža, iba s malou. Jej muž bol v Rakúsku lyžovať so synom. Beáta sa s kamoškami na Donovaloch zabávala a s pokročilou večernou hodinou a melancholickou náladou sa sťažovala, že ľutuje rozvod s Lackom. To má už dlhšie. Aj po rozchode s Kollárom mu vypisovala listy, ako to ľutuje,“ rozoberá sa v kuloároch údajný Beátin zármutok.

Neštandardný koniec

Aj keď je tradícia, že Boris Kollár mení ženy a rozchody sú na jeho popud, v tomto prípade to bolo vraj naopak. „Po určitom čase, keď som už bola sama a Boris bez pani Brožovej, nás osud opäť priviedol na spoločné chodníčky. A tak sme spolu, a hoci sa hovorí, že dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš, myslím si, že niečo ešte nie je dopovedané. Chcem si to ešte vyskúšať, aby som sa utvrdila v tom, či ísť s tým človekom ďalej, alebo nie. S Borisom sme spolu teraz len krátko a náš vzťah je dosť čerstvý na to, aby sme mohli dopredu predvídať, ako to dopadne,“ vyznala sa Haverlová svojho času do médií. „Ženy vždy prejavujú záujem o úspešných chlapov. A keď­že Boris je aj mediálne známy, má nápadníčok viac. Aspoň to tak navonok vyzerá. Ja si však dôverujem a to, ako sa on k tomu postaví a či preňho budem tá pravá a jediná, to je zasa len na ňom. Nemôže mi to prekážať, lebo som vedela, do čoho idem. Vedela som, že je to typ muža, o ktorého majú ženy záujem, čiže by som klamala, keby som povedala, že som naivná a neviem o tom,“ dodala s triezvym pohľadom.

So slávnym dedkom Hafim: Herec Leopold Haverl mal s vnučkou Beátou výborný vzťah.
So slávnym dedkom Hafim: Herec Leopold Haverl mal s vnučkou Beátou výborný vzťah.
Zdroj: archív

Keď emócie prebilo ratio, rozhodla sa Beáta Haverlová pomer ukončiť. „Lacko jej najprv kúpil od Karolíny Kočnerovej, ženy kontroverzného podnikateľa, luxusné CLK v brutálnej úprave, veľmi drahé. Keď chcela odísť, tak ju prehováral, nech s ním ostane, že jej kúpi Porsche. Ale nepomohlo, rozbehla sa za Kollárom,“ zaspomínali si pamätníci. Aj keď z Borisa Kollára najprv bola veľmi uchvátená, neskôr vraj pochopila, kto je z dvojice Bašternák - Kollár viac rodinne založený, ale už bolo neskoro.

Po sklamaniach v láske stagnuje aj kariéra Hafiho vnučky. Čakateľkou na post sudkyne na jednom z bratislavských okresných súdov je už niekoľko rokov. Údajne plánuje zmeniť profesijnú sféru, na túto otázku nám však Haverlová neodpovedala. Nereagovala ani na klebety, že za Bašternákom smúti: „S exmanželom som dvanásť rokov rozvedená, nemáme žiaden kontakt, každý máme svoje rodiny. Nemám dôvod sa k svojmu súkromiu viac vy­jadrovať.“

Prečítajte si viac: