Výnimočný český herec Tomáš Hanák (66) nemal celkom jednoduchý život. Holdoval alkoholu a takmer prišiel o svoju výnimočnú hereckú kariéru, ale aj milovanú rodinu. Čelil aj šialenej žena, ktorá plánovala únos jeho syna.

FOTO slávneho herca v GALÉRII

Roky víťazil v rôznych anketách o najsexi muža, no jeho život rozhodne nebol len o jeho atraktívnom vzhľade. Veľakrát si prešiel peklom. Mimo iného sa natrápil aj kvôli synovi, ktorého chcela ukradnúť psychicky narušená žena. Tá si vzala do hlavy, že Hanákov syn je jej dieťa, ktorá jej zobrali v pôrodnici.

Žena mala zákaz priblížiť sa mesta, kde Hanákov syn študoval na základnej škole, no aj tak to urobila. Snažila sa uniesť aspoň potomkov hercovho švagra. Polícia však školu strážila a deťom sa nakoniec nič zlého nestalo.

"Ja som to bral ako srandu, pretože nemyslím na najhoršie. Žena ako matka bola z toho samozrejme vedľa. Je to nebezpečné,“ povedal po rokoch Tomáš Hanák, ktorý hviezdil aj v zahraničných filmoch.

Český umelec mal pred rokmi problém aj s alkoholom. Povedal si, že nebude piť, pokiaľ jeho syn nebude plnoletý. Až potom si dopraje vytúžený alkohol. Veľa rokov abstinoval a priznal, že mu závislosť takmer zničila hereckú kariéru a rodinný život. Kvôli manželke a deťom si odoprel všetky párty a opilecké jazdy, kvôli ktorým sa vracal domov až ráno, alebo vôbec.

Jeho závislosť sa mohla skončiť aj tragicky. Trápili ho totiž samovražedné myšlienky. Od manželky mal ultimátum. "Bolo mi jasne povedané, že do domu nevkročím a s deťmi nebudem. Keď som cítil, že by som svoje problémy mohol ukončiť vlastnou rukou alebo dobre zvoleným skokom, tak som zaklopal na brány liečebne u Apolináře,“ priznal s odstupom čase známy herec.

Foto Hanáka v GALÉRII