Energetická kríza a neustále zdražovanie robia vrásky na čele množstvu našincov. PLUS 7 DNÍ zistilo, že nezaplatené účty netrápia len bežných Slovákov, ale i známe tváre, ktoré sa asi snažia ušetriť alebo jednoducho pozabudnú zaplatiť povinné úhrady.

Na internetovom zozname dlznik.sk svieti viacero zvučných mien. Medzi nimi je aj bývalý muž Kamily Magálovej Slavomír Magál (72), ako aj bývalá markizácka osobnosť, o ktorej už dlho nepočuť - Ľubomír Karásek (64).

Permanentní neplatiči

Aj Ľubomír Karásek (64), ktorý kedysi patril k hviezdam televízneho spravodajstva a mnohí si ho určite pamätajú z obrazoviek Markízy, kde pôsobil dlhé roky, sa už dlho pasuje s finančnými problémami.

FOTO V GALÉRII

V roku 2005 mu osud uštedril krutú ranu. Bol účastníkom vážnej autonehody, pre ktorú sa musel opäť učiť rozprávať, čítať a písať. Do televízie v Záhorskej Bystrici späť už nenastúpil. Skúšal šťastie ako hovorca a v roku 2014 nakrátko zakotvil v regionálnej televízii Z. Dlho tam však nepobudol. Neskôr prišli finančné problémy a začal si od ľudí požičiavať, dokonca aj žobrať. Stálejšie príjmy bývalý moderátor dlhé roky zjavne nemal a roky ho už strašia niekoľkotisícové dlhy. Jeho meno aj dnes figuruje na portáli dlžník.sk. Podľa tejto internetovej stránky dlhuje bývalá televízna hviezda zdravotnej poisťovni takmer 6 080 eur.