Obyvateľom hlavného mesta Slovenska sa dnes naskytol nevšedný pohľad. Po uliciach mesta sa prechádzal David Coulthard (51). Legendárny škótsky jazdec prijal pozvanie od slovenského tímu, ktorý zastupuje rakúsku spoločnosť známeho energetického nápoja. Do Bratislavy zavítal dnes ráno a absolvoval niekoľko privátnych stretnutí, o pár minút bude hosťom športovej talkšou rozoberajúcej svet Formuly 1, ktorá sa koná v Starej tržnici, a v neskorých večerných hodinách má David naplánovaný odlet domov.

Už teraz sa zbiehajú fanúšikovia pred tržnicou, aby sa s bývalým jazdcom aspoň na chvíľu stretli. Stretol ho tam aj náš fotoreportér a nedalo sa nevšimnúť, že šedivý Škót má výbornú náladu.

Nie je tu prvý raz

Coulthard Bratislavu navštívil niekoľkokrát. V roku 2007 slávnostne otvoril posledný úsek diaľnice D2, ktorého súčasťou bol aj tunel Sitina. David sa stal prvým motoristom, ktorý prešiel krátky okruh po diaľničnom obchvate Bratislavy, so svojím monopostom mu to trvalo približne desať minút.


Pred rokom sa Coulthardovo meno v Bratislave skloňovalo znova, keď sa po uliciach mesta premával monopost Formuly 1 v rámci točenia propagačného videa. Vozidlo tímu Red Bull Racing mal vtedy tiež riadiť škótsky jazdec.

FOTO v GALÉRII

Prečítajte si tiež: