Casanova aj v dôchodkovom veku. Hudobník Felix Slováček (79) sa nikdy netajil tým, že mu robí dobre spoločnosť výrazne mladších žien, ktorými sa rád obklopuje. V máji 2021 prek­vapil búrlivým rozchodom s maliarkou Luciou Gelemovou (40), s ktorou randil sedem rokov. Odsťahoval sa k synovi Felixovi a udobril sa s manželkou, herečkou Dádou Patrasovou (65), s ktorou sa objavoval aj v spoločnosti. Ich zmier a harmónia dlho netrvali a pred pár dňami vyšlo na povrch, že saxofonista má po svojom boku novú ženu - o štrnásť rokov mladšiu extravagantnú módnu návrhárku Rebeccu Justh (66). Týždenník PLUS 7 DNÍ zistil, že nie sú pre seba takí stvorení, ako si pôvodne mysleli.

FOTO Slováčka a Justh, keď sa k sebe ešte mali, nájdete v GALÉRII

Nerozhodný sukničkár

Felix Slováček sedem rokov pendloval medzi mladou milenkou Gelemovou a manželkou Patrasovou. Maliarka si potom chcela založiť rodinu, na čo sa už saxofonista necítil, nakoniec to vzdala a hudobníka vyhodila zo svojho života. Ohrdnutý Slováček rozchod nezvládol a na Luciu nahádzal špinu a po tom, ako si našla nového muža, ju dokonca nazval prostitútkou. Gelemová sa však nenechala očierňovať a vyhrážala sa exmilencovi políciou.

Slováčkova stále zákonitá manželka Dáda Patrasová na tento deň dlho čakala, napriek všetkému stále verila, že sa k nej neverný manžel vráti. A mala pravdu. „Keď si uvedomím, koľko rokov života mi zobralo manželovo správanie, je mi zle. Mám ho zase doma a uvidíme, ako to bude klapať,“ povedala vtedy českému Blesku.

Všetko nasvedčovalo tomu, že znovunájdená láska Slováčka a Patrasovej všetko prekoná. Manželia sa spolu objavovali v spoločnosti a v pláne mali exotické dovolenky, ktoré mali ich vzťah utužiť. Žiť v mieri však nevydržali dlho. Felix manželku obvinil z neriadeného pitia a vyzýval ju na liečbu. Tvrdil, že v prípade Dády ide doslova o život. Po nehode, ktorú pod vplyvom alkoholu spôsobila vlani v máji, sa všetko vrátilo do starých koľají.

Láska im dlho nevydržala

Ibaže Slováček sa rád obklopuje ženami a sám dlho nevydrží. V novembri minulého roka sa objavil na španielskom ostrove Tenerife ako VIP hosť na pompéznej párty u Zuzany Belohorcovej a jej manžela Vlastu Hájeka. Saxofonista tam predviedol svoje umenie, ktoré zjavne očarilo aj slovenskú návrhárku Rebeccu Justh. Podľa našich informácií sa pred priateľmi už od začiatku roka svojou láskou netajili. Priznali ju však až pred kamerou markizáckej Smotánky, ktorá novú dvojicu nachytala ruka v ruke nedávno na Kávovom plese v Trnave. Obaja rozprávali, že sa dali dokopy práve na Tenerife. „Ja som slobodná a Felix je ženatý. Ale láska kvitne v každom veku. Sme pre seba stvorení,“ povedala návrhárka na adresu svojho Rómea. „Presne tak,“ zakontroval jej spokojne muzikant, ktorý čochvíľa oslávi osemdesiatku.

Pár dní po prevalení ich vzťahu sme sa skontaktovali so zaľúbenou návrhárkou, od ktorej sme chceli zistiť, ako sa dali s Felixom dokopy, čím si ju umelec získal a či nemusí čeliť žiarlivým výbuchom jeho stále zákonitej manželky Dády, aké predvádzala v minulosti. Svojou odpoveďou nás Justh poriadne schladila. „S Felixom sme priatelia a keďže je ženatý, nemáme žiaden vzťah. Felixa si vážim ako pracovitého človeka a výborného umelca,“ odvetila Rebecca stroho. Navyše sa so Slováčkom mali minulý týždeň objaviť na spoločenskej akcii, kam však ani jeden z nich nedorazil. Podľa našich informácií má „niečo“ za ušami práve muzikant. V šoubiznisových kruhoch sa šepká, že bol prichytený v chúlostivej situácii, čo by mohol byť dôvod ich rýchleho rozchodu.

FOTO Slováčka a Justh, keď sa k sebe ešte mali, nájdete v GALÉRII

Návrat k ex?

České médiá zase vyrukovali s informáciou, že hudobník má opäť blízko k mladej exmilenke Lucii. Gelemová priznala, že je so Slováčkom opäť v kontakte a že mu jeho správanie z minulosti odpustila. „Felixa som mala nesmierne rada, milovala som ho. Za mnohé som mu vďačná. Náš sedemročný partnerský vzťah je dôležitým medzníkom, podobne ako moje manželstvo s Guyom Gelemom. Oboch svojich bývalých partnerov si napriek ich konaniu vážim a som s obomi v priateľskom kontakte,“ povedala otvorene pre český Šíp. Snažili sme sa skontaktovať aj so Slováčkom a zistiť, ako to s jeho komplikovanými vzťahmi je, ale na naše telefonáty ani SMS nereagoval.