Nový imidž matky Mira Jaroša: Viac záberov vo FOTO GALÉRII

Zo života svojej mamy, pani Štefánie (67), spravil Miro Jaroš (45) ozajstnú telenovelu. Dedinská žena z Tepličky nad Váhom, ktorá kedysi musela pri manželovi znášať mnohé trpké chvíle a zároveň byť oporou svojim deťom, sa dnes môže cítiť ako celebrita.

Vedľa populárneho syna koncertuje, nahráva videoklipy, navštevuje spoločenské akcie a je aj neodmysliteľnou súčasťou jeho sociálnych sietí. Užíva si tiež komfort vlastnej stylistky či kaderníčky. Naposledy sa v dlhých strieborných šatách a s novým bielym chrupom predviedla v publiku televíznej šou Let’s Dance. Ako prominentného hosťa ju usadili k vlastnému VIP stolíku.

Daň za vyliečenie z rakoviny

Štefánia Jarošová počas prenosu Let’s Dance s neskrývaným obdivom sledovala všetky celebrity, ktoré doteraz poznala len z médií. „Bola rada, že vidí Adelu Vinczeovú. Keď ku mne prišiel Janko Ďurovčík, vyzvedala, o čom sme sa rozprávali, a keď si všimla, že vedľa nás sedí jej obľúbenec Matej Tóth, zatúžila po spoločnej fotografii,“ opisuje mamino nadšenie Miro Jaroš.

Dnes noblesná dôchodkyňa pritom nie tak dávno čelila nechutným útokom. Keď totiž Miro zverejnil ich spoločný videoklip k piesni Nič nie je lepšie, ktorý filmovali počas luxusnej dovolenky pri mori, niektorým Slovákom udrel do očí široký úsmev pani Jarošovej. Komentáre typu, že s krivými zubami „by sa nemala vyškierať“, mrzeli viac Mira ako mamu.

Syn mamu nahnevane bránil a verejne vyrukoval s informáciou, že nedokonalý chrup je daň za ožarovanie, ktoré musela podstúpiť po tom, čo jej diagnostikovali hneď tri zhubné rakovinové nádory. „A napíš tam, že Jarošova mama sa bude usmievať vždy, keď bude mať dobrú náladu. So zubami či bez nich,“ odkázala neprajníkom aj ona sama.

Nový imidž matky Mira Jaroša: Viac foto vo FOTO GALÉRII

S protézou

Prešli štyri mesiace a Štefánia Jarošová má zrazu krásny dokonalý úsmev ako z hollywoodskeho katalógu. „Mama povedala, že vôbec nezáleží na tom, či má alebo nemá zuby, pretože život si beztak bude užívať rovnako. Ne­vníma to ako niečo bezdpodmienečne potrebné, ale dali sme ich spraviť, aby mohla normálne fungovať,“ prezrádza muzikant.

K zákroku pristúpili na odporúčanie stomatológov. „Hľadali sme rôzne riešenia. Neodporúčali nám, aby dostala implantáty, pretože jej kosť je po ožarovaniach natoľko poškodená, že by ich neprijala. Jedinou možnosťou bola protéza,“ vysvetľuje ďalej. Zmena sa pani Jarošovej páči, no na ústa plné zubov si ešte úplne nezvykla. „Nedávno bola ako sledovaná onkologická pacientka na rôznych kontrolách a, našťastie, má všetky hodnoty v poriadku. To je tá najdôležitejšia správa,“ dodal Miro.

Na koni

Hudobník je presvedčený, že blahodarný vplyv na mamin zdravotný stav majú aj ich pravidelné dovolenky pri mori. „Pred pár dňami sme sa vrátili z ostrova Maurícius. Bolo príjemné vidieť ju šťastnú. Pre mňa je úplne prirodzené, že sa o ňu starám a že spolu aj cestujeme. S kým sa podelíte, ak nie s najbližšími,“ kladie si rečnícku otázku.

Pri mori pani Štefánia zatúžila po fotografii na koni, no zážitok nenaplnil jej očakávania. „Aby všetko bolo dokonalé, dievčatá z rezortu jej spravili mejkap. Keď už pekne namaľovaná vyliezla na koňa, nepočítala s tým, že sa s ňou bude hýbať. Naraz spustila strašný krik, aby sme ju dali hneď dole a že tam už nechce byť a že sa bojí. Podarilo sa však urobiť pár pekných fotiek, kde je mama za hrdinku, hoci skutočnosť bola úplne iná,“ vyťahuje Miro na záver vtipný zážitok.

Nový imidž matky Mira Jaroša: Viac záberov vo FOTO GALÉRII

Prečítajte si tiež: