Nech ich aj porazí. Slovenské VIP-ky si s pokojnými susedskými vzťahmi ťažkú hlavu nerobia. Prvé skutočne letné lúče a príjemne teploty privítali vo veľkom štýle. Na streche luxusného apartmánu na príznačnej Letnej ulici v Bratislave, v sobotu večer sa to tam hemžilo celebritami.

Pozrite si vo videu, ako hlučne sa známe celebrity zabávali:

Podľa víkendových fotografií z Instagramu sa zdalo, že na preplnenom exotickom žúre v bratislavskom Novom Meste boli šéfka módnej televízie Gabika Drobová či bývalá tenistka Dominika Cibulková s manželom Michalom Navarom. Drobová vo svojich príbehoch ukázala, že návštevníkom z vyvýšeného bodu na strešnej terase hral do nálady saxofonista. Zlatým klincom večera sa stal ohňostroj, ktorý sa nedal nevšimnúť ani prepočuť. Sociálnymi sieťami kolujú už videá, nakrútené zo susednej bytovky.

Naštvaní susedia

Nie všetci si okázalý večierok užili. Do redakcie sa nám ozvala poslankyňa Bratislavského samosprávneho kraja Barbora Oráčová, ktorá vinu zvaľuje na celebritného lekára Jozefa Dolinského (45). Spoločnosť známeho onkológa skutočne vlastní priestory v baráku, na ktorého streche sa žúr konal.

"Opäť svojou oslavou ruší celé sídlisko. Každé leto organizuje párty na terase na 12. poschodí do ranných hodín. Obraciame sa na políciu, miestny úrad, nedokážu si však s týmto pánom doktorom nič pomôcť. A obyvatelia sídliska už roky trpia touto aroganciou a bezohľadnosťou,” napísala PLUS 7 DNÍ zúfalá Oráčová. 

FOTO okázalého žúru slovenských celebrít na 12. poschodí nájdete v GALÉRII >>

Podľa nej slovenské VIP-ky  minimálne na pyrotechnický výstrelok zo strechy bytového domu nemali nárok. "Na ohňostroj treba desať dní vopred vypýtať povolenie z mestskej časti a je potrebné vopred informovať okolie o konaní ohňostroja. Čo na to pán starosta?" odkazovala mu Barbora Oráčová cez stránku bratislavskej mestskej časti Nové Mesto.

Pod príspevkom sa okamžite strhla diskusia. "Rovnako som ohňostroj počula, ešte som premýšlala, či o nejakom informovala MC na Kuchajde. To, že by bol sukromný, mi ani nenapadlo, rachot to bol riadny," tvrdila jedna obyvateľka štvrte. Ďalší miestny sa však celebrít zastával. "Neviem, aký je problém s pár minútami ohňostroju? Či som len ja divný, že mi takéto veci raz za čas nevadia?" pýtal sa.

Pozrite si vo videu, aký ohňostroj si celebrity urobili v širšom centre Bratislavy:

Cibulková: Zdržala som sa tam len pár hodín

Bratislavské Všeobecno-záväzné nariadenie z roku 2016 však určuje, že „používanie pyrotechnických výrobkov kategórie F2 a F3 na území hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy je z dôvodu ochrany verejného poriadku zakázané“. Či mali zúčastnení výnimku, nevedno.

Oslovili sme údajného organizátora párty Dolinského, no sprvu zareagoval, vysvetlenie zverejnil až dnes siahodlhým statusom na Facebooku. „Možno ste zachytili články v bulvárnych médiách, prípadne komentáre na sociálnych sieťach o „letnej garden párty“, ktorá sa uskutočnila uplynulú sobotu u mňa doma na strešnej terase. Chcel by som k tomu uviesť svoje stanovisko a vysvetliť, ako to naozaj bolo,“ začal vysvetľovať celebritný lekár.

„Po niekoľkých mesiacoch lockdownu, kedy som sa nemohol stretávať so svojimi priateľmi, kedy som si „odžil“ ťažší priebeh Covidu-19, kedy som ako lekár prežíval náročné pracovné obdobie, tak som konečne, keďže sa pravidlá uvoľnili, mohol zorganizovať stretnutie s priateľmi. Bolo nás cca 20, užívali sme si vzájomnú spoločnosť, radosť, zdieľali zážitky, napokon ako v súčasnosti asi všetci normálni ľudia. Stretnutie sa zámerne odohrávalo za bieleho dňa, medzi 15.00 až 22.00 hodinou, aby sme nerušili nočný kľud. Jeden z účastníkov pripravil prekvapenie, o ktorom som ja osobne, ani ostatní naozaj netušili - okolo 21.00 odpálil niekoľko svetlíc. Celé to trvalo možno 2 minúty. Bolo to vôbec prvýkrát, čo sa niečo také na mojej terase udialo,“ vyvinil sa Dolinský.

Celé vysvetlenie celebritného lekára Jozefa Dolinského nájdete v GALÉRII

Prostredníctvom sociálnej siete sa k žúru vyjadrila Dominika Cibulková. "Bola som tam pozvaná iba ako hosť a zdržala som sa tam len pár hodín, nebola som organizátorka žiadneho ohňostroja a ani som o ňom dopredu nevedela. Chcela by som, aby ste ma prestali hlúpo spájať so všetkým nepríjemným, čo sa udeje v Bratislave," požiadala bývalá tenistka verejne.

Pokutovali ich mestskí policajti

K slovu sa dostali aj mestskí policajti. Susedia si ich v sobotu večer privolali na Letnú ulicu na pomoc, ohlásili im ilegálny ohňostroj. "V čase preverenia oznámenia už k páchaniu protiprávneho konania nedochádzalo. Policajti následne prijali aj druhé oznámenie o rušení nočného kľudu na rovnakej adrese. Hodnovernosť oznámenia na mieste potvrdili a priestupcovi uložili blokovú pokutu," povedal pre Bratislavské noviny hovorca mestskej polície Peter Borko. Výška pokuty, ktorú žúrujúci dostali za rušenie nočného kľudu, bola podľa neho 20 eur. 

Emócie boli podľa všetkého vybičované do extrému, medzi obyvateľom bytu a nespokojnými susedmi vraj došlo k slovnej potyčke. "V súvislosti s vami uvedeným prípadom evidujeme na príslušnom útvare Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave III trestné oznámenie vo veci podozrenia z prečinu nebezpečného vyhrážania. Bližšie informácie v súčasnosti nie je možné poskytnúť," doplnil pre bratislavskenoviny.sk bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff. 

K policajnej „návšteve“ sa vyjadril i Dolinský: „O cca 22.00 sme akciu na terase ukončili a stiahli sa dovnútra. Následne, krátko po 22.00, zazvonila pri dverách hliadka mestskej polície, v sprievode páru 2 ľudí. Ani jedného z nich som osobne nepoznal, vôbec ich neregistrujem ako susedov. Polícia prišla prejednať sťažnosť na údajné rušenie nočného kľudu a nepovolený ohňostroj. Žena, ktorá prišla s policajtmi, si od začiatku celú situáciu neoprávnene nahrávala na telefón (dokonca snímala aj interiér môjho bytu), hoci ju príslušníci mestskej polície opakovane vyzývali, aby záznam ukončila, čo ona odmietala, rovnako ako sa odmietala legitimovať. Policajti sa snažili vypätú výmenu názorov riešiť a ukľudniť, vec nakoniec uzavreli blokovou pokutou, ktorú sme uhradili. Až neskôr, v pondelok, som sa dozvedel, že išlo pani Barboru Oráčovú, ktorá ani v mestskej časti Nové Mesto, kde mám byt, nebýva, a je poslankyňou za časť Staré Mesto. Až z médií som sa dozvedel, že je na mňa údajne podané trestné oznámenie, ktoré ani neviem komentovať, pretože o tom nemám absolútne žiadnu vedomosť zo strany príslušných orgánov,“ opísal situáciu podľa svojich slov celebritný lekár.

„Mrzí ma, že sa niekto snaží z jednej oslavy a mojich známych priateľov vytĺkať lacný osobný politický kapitál a zviditeľňovať sa. Mrzia ma hejterské komentáre, založené na nepravdách, napr. že sa na mojej terase takéto oslavy uskutočňujú často. Naposledy som mal na terase spoločnosť v roku 2019, to je často?,“ vyvracia Dolinský „nepravdy“. Nuž počas pandémie sa každému žúrovalo len ťažko.

FOTO okázalého žúru slovenských celebrít na 12. poschodí nájdete v GALÉRII >>

„To, čo ma úprimne mrzí a za čo sa verejne ospravedlňujem je, že sa naozaj stala chyba a tie svetlice nemali byť z terasy odpálené, pretože to zakazuje VZN. Nebolo to zámerné, ale prijímam za to zodpovednosť. Verím, že moje vysvetlenie a ospravedlnenie prijmete s porozumením. Tiež chcem veriť, že väčšina normálnych ľudí považuje za úplne prirodzené stretávať sa s priateľmi a kamarátmi, ktorých dlhé mesiace nevideli, navyše na vlastnej terase a počas bieleho dňa. A že tie hejty a podnecovanie nenávisti a konfliktov sú skôr v našej spoločnosti výnimkou ako pravidlom,“ uzavrel svoju obhajobu Dolinský.