Láska dokáže prekvitať aj okolo päťdesiatky. Hviezdna herečka a speváčka Jennifer Lopezová má za sebou už tri rozvody, aj tak prežíva najromantickejšie obdobie svojho života. Doslova ako z filmu. Jeden z najlepších bejzbalových hráčov všetkých čias Alex Rodriguez ju požiadal o ruku na bahamskej pláži a vytasil naozaj pozoruhodný zásnubný prsteň - odborníci jeho cenu odhadujú na 4,5 milióna amerických dolárov. Obľúbená J. Lo, ako inak, povedala áno.

Dva roky zábavy

Štyridsaťdeväťročná hlavná protagonistka filmov ako Svadby podľa Mary či Kráska z Manhattanu sa v instagramových statusoch netají nadšením z nového vzťahu o so športovcom mladším o šesť rokov. „Dva roky smiechu, dva roky zábavy, dva roky dobrodružstva, vzrušenia, rastu a učenia, skutočného priateľstva a obrovskej lásky,“ odkázala pred niekoľkými týždňami svojmu poslednému objavu a, samozrejme, pridala niekoľko zaľúbených fotografií. „Urobil si z môjho sveta bezpečné a pokojné miesto. Uprostred meniaceho sa, pohybujúceho sa života. Vďaka tebe sa cítim ako tínedžerka, pre ktorú sa všetko len začína.“

História ich vzťahu trochu pripomína romantické hollywoodske filmy. Prvýkrát sa stretli pred dvoma desaťročiami - začínajúca bejzbalová hviezda vtedy požiadala svoj veľký herecký a spevácky idol o autogram. Po desaťročí sa stretli opäť, tentoraz už J. Lo prišla s vtedajším manželom, úspešným spevákom Marcom Anthonym ako fanúšička na Alexov bejzbalový zápas. K osudovému stretnutiu však prišlo až vo februári 2017 v hoteli v Beverly Hills. Jennifer neskôr prezradila pikantériu z prvého rande. Športovec sa od stola vzdialil na toaletu a odtiaľ jej poslal esemesku: „Vyzeráš sexi...“ No a po dvoch rokoch od tejto príhody sa zasnúbili.

Zásnubný prsteň: Odborníci odhadujú jeho cenu na štyri až päť miliónov dolárov.
Zásnubný prsteň: Odborníci odhadujú jeho cenu na štyri až päť miliónov dolárov.
Zdroj: Instagram

Sú si podobní

Herečka vraj tuší, prečo im to zatiaľ tak dobre klape - sú si podobní. „Obaja, Alex a ja, máme latinskoamerické korene. Vždy bol najtvrdšie pracujúcim bejzbalovým hráčom, čo som celá ja,“ vysvetlila pre časopis Red. „Máme toho toľko spoločného. Máme rovnakú pracovnú etiku. Takisto si vieme vážiť, že sme sa vypracovali prakticky z ničoho, vždy sa snažíme pomáhať a odvďačiť a učíme to aj naše deti.“ Aj z materiálnej stránky sú na tom podobne, čo pri takýchto vzťahoch určite nie je zanedbateľné. Lopezová len vlani zarobila 47 miliónov dolárov a jej celkový majetok sa odhaduje na 400 miliónov. Alex Rodriguez dlhodobo patril medzi najlepšie platených hráčov bejzbalu. Viacnásobný MVP, teda najužitočnejší hráč profesionálnej bejzbalovej ligy, svojho času podpísal so slávnymi New York Yankees desaťročnú zmluvu na 275 miliónov dolárov. Jeho celkový majetok sa odhaduje na 300 miliónov dolárov. Obaja navyše majú podnikateľského ducha - Jennifer vydala úspešnú knihu spomienok, zatiaľ čo Alex dokázal urobiť niekoľko šikovných obchodov na realitnom trhu.

Mimochodom, nehnuteľnosti. Zopár transakcií dvojice naznačovalo, že v celebritnom vzťahu sa schyľuje k niečomu veľkému. V januári zaľúbenci ponúkli na predaj luxusný apartmánový byt na Park Avenue v newyorskom Manhattane za 17,5 milióna dolárov. Pod zámienkou, že potrebujú niečo väčšie. O niekoľko týždňov si za 6,6 milióna dolárov kúpili dom s výhľadom na oceán v kalifornskom Malibu.

Bývalí manželia J. Lo
Bývalí manželia J. Lo
Zdroj: profimedia.sk

Nástrahy

Hoci všetko pôsobí rozprávkovo, nedá sa vylúčiť, že na idyle sa časom objavia trhliny. Nejde ani tak o to, že deň po zásnubách vyrukoval bývalý bejzbalový hráč Jose Canseco s nepríjemným obvinením - Alex vraj podvádza Jennifer so svojou bývalou manželkou. S najväčšou pravdepodobnosťou je to číra zlomyseľnosť, dvaja športovci sa totiž už dlhšie majú v zuboch.  Na druhej strane, Rodriguez ani Lopezová doteraz nijako nenaznačili, že by boli stavaní na pevný, trvalý vzťah. Športovec má za sebou jedno stroskotané manželstvo - so psychologičkou Cynthiou Scurtisovou sa zobrali v roku 2002 a majú dcéry Natashu a Ellu. Spolu to dokázali ťahať šesť rokov, dôvodom rozvodu boli Alexove aférky. Povrávalo sa dokonca, že mal románik so speváčkou Madonnou. Mimochodom, ani jeho športová kariéra nie je bez poškvrny - v roku 2014 si musel odkrútiť ročný dištanc za porušenie dopingových pravidiel.

Pokiaľ ide o vzťahy, J. Lo to má ešte pestrejšie. Manželstvá s kubánskym čašníkom Ojanim Noom a tanečníkom Crisom Juddom boli bleskovou záležitosťou, so spevákom Marcom Anthonym žili spolu sedem rokov a tri roky trvalo rozvodové konanie. Majú dvojičky Maxa a Emme. Medzičasom stihla aj hviezdne zásnuby s hercom Benom Affleckom, ale pred oltár to nedotiahli. Jennifer však tvrdí, že sa konečne poučila. „Moje vzťahy boli plné vzostupov a pádov,“priznala sa časopisu Harper’s Bazaar. „Ale nebolo to o iných, len o mne. Kým sa nenaučíte milovať samu seba, nemôžete naplno a ozajstne milovať niekoho iného. Až keď to dokážete, môžete mať vzťah založený na láske a úcte.“Takže, nechajme sa prekvapiť. Keď Boh dá, aj motyka vystrelí.