Anna-Maria Jiravová sa objavila po boku svojho partnera Adama Sedláka na premiére českého filmu Banger, ktorý práve on režíroval.

O kráske je známe to, že sa rozhodla pre veľmi odvážnu operáciu - nechať si odstrániť oba prsníky. Minulý rok v marci jej lekári totiž zistili mutáciu genu BRCA2, kvôli ktorej sa u nej prejavilo celoživotné riziko vzniku rakoviny pŕs až na 85 percent.

Anna dorazila na premiéru českého filmu vo vyzývavom outfite. Na verejnosti sa objavila len niekoľko dní po tom, čo mala absolvovať mastektómiu, čiže odstránenie prsníkov, no pre zápal oka jej ju museli preložiť. "Pri mastektómii sa vezme všetko, čo vo vnútri prsníkov je. Zostane len koža, niekedy aj s bradavkou a dvorcom. V rámci jednej operácie mi po tom, čo vezmú čo najviac tkaniva vo vnútri oboch prsníkov, urobia aj rekonštrukciu implantátmi. Ale rekonštrukciu, nie boob job. To je veľký rozdiel," popísala zákrok kráska. "Prsia stratia mliečnu žľazu, citlivosť, prirodzenosť, budú zjazvené. Nebudem mať možnosť dojčiť. Ale budú zdravé – a o to ide," vymenúva zmierená s nevýhodami a uvedomujúc si to hlavné, že operácia jej pravdepodobne zachráni život.

Rozhodnutie, podstúpiť túto operáciu, nebolo pre Annu jednoduché. "Buď s tým rizikom budem žiť, každého pol roka chodiť na ultrazvuky a rezonancie a desiť sa výsledku každej kontroly do tej doby, než oddojčím a nechám si prsia kvôli tým objektívne tragickým vyhliadkam po deťoch vziať, alebo si ich nechám vziať hneď. Po roku sĺz a hnevu som sa rozhodla ušetriť si jeden zdroj stresu a aj vzhľadom na genetickú záťaž si ich nechávam odstrániť hneď. Preventívne. Nech nie som chorá."