Aby jubilejné, v poradí už šesťdesiate vyhlásenie cien ankety Český slávik, ktorá sa predtým volala Zlatý slávik, dosiahlo čo najvyššiu úroveň, povolali si do Prahy slovenského režiséra Pepeho Majeského (47).

Najemotívnejší moment 

Hoci sa konalo bez väčšiny legiend, ktoré sú už po smrti, program nenudil. Medzi zúčastnenými sme si všimli aj slovenské hviezdy Daru Rolins (49), Petra Dvorského (71), Adama Pavlovčina (27), Vaša Patejdla (68), či Petra Nagya (63) v spoločnosti vdovy Kateřiny Žbirkovej, niekdajšej šéfky svojho fan klubu. Z neznámeho dôvodu do muzikantskej spoločnosti dostal pozvánku aj estrádny pár Lela Ceterová a Karlos Vémola.

Pozrite si aj FOTO GALÉRIU: Takto sa celebrity vyobliekali na Slávika 

Absolútnym slávikom sa stala Lucie Bílá (56), ktorá na tróne vystriedala Ewu Farnu (29) a keďže sa za nežijúcich interpretov nedalo hlasovať, v mužskej kategórii zvíťazil Marek Ztracený. Najemotívnejším momentom bolo, keď na pódiu spievala kamarátka Hany Zagorovej Monika Absolonová jej pieseň Rybičko zlatá přeju si. Zagorovej kapelník Karel Vágner a s ním mnoho hostí v sále neskrývali emócie a slzy.

Koniec majstrov zábavy?

Hana Zagorová sa v posledných dňoch svojho života popritom na odovzdávanie cien veľmi tešila. Podľa slov jej manžela, Štefana Margitu už naň mala pripravenú krásnu červenú róbu. Mnohí si možno práve počas slávnostnej ceremónie uvedomili, že Hana Zagorová a s ňou aj Karel Gott, Eva Pilarová, či Miroslav Žbirka, ktorí boli absolútnou istotou nefalšovaných emócii, profesionality a ľudskosti, sa už na pódium nikdy nepostavia. Či za nich nájdeme niekedy adekvátnu náhradu, je veľmi diskutabilné.