Česká topmodelka Pavlína Pořízková patrila v 90. rokoch medzi desať najkrajších žien sveta a medzi najslávnejšie supermodelky. Modelingom sa v súčasnosti živí už len sporadicky, ale na Instagrame je aktívna, píše eXtra.cz.

Pavlína nemá problém ukázať svoje telo a často k šteklivým fotografiám pripája zmysluplné texty. Naposledy opísala to, ako sa aktuálne cíti vo svojom tele. "Doba, keď som sa vo svojom tele cítila najmenej sexi, bolo obdobie, keď som bola matkou svojich malých detí. Pretože moje telo nebolo moje - patrilo mojim deťom. Teraz, keď som ho získala späť, by som ho mala skryť? Nie, to si nemyslím," uviedla sebavedomo uvedomujúc si svoju príťažlivosť.

Paulína sa zároveň rozpísala o tom, akými výrazmi častujú staršie ženy, keď sa rozhodnú oslavovať svoje telo. "Smädné. Zúfalé. Hladné po pozornosti. Patetické," vymenúva a ponúka na túto tému svoj kritický pohľad. "Akoby sme po dosiahnutí určitého veku stratili licenciu byť ženami. Zaujímalo by ma, či urážky a znechutenie, ktoré sa sypú na staršie ženy, ktoré priznávajú svoju sexualitu, sú spôsobené tým, že staršia žena, ktorá sa hlási k svojmu telu a ukazuje ho, sa považuje za falošnú reklamu? Keď už nemôžeme plodiť, nemali by sme byť zvodné? Ak je to tak, my ženy akceptujeme, že ženské telá existujú len preto, aby uspokojovali mužov a plodili. Naše potešenie a túžby sú potom nepodstatné," spísala status, ktorý stojí za zamyslenie.

Fotky topmodelky nájdete v GALÉRII

Topmodelka v roku 2019 ovdovela. Bola manželkou slávneho rockového speváka Rica Ocaska († 75). V apríli tohto roka si vyšla do spoločnosti s novým partnerom režisérom Aaronom Sorkinom, no tento vzťah vydržal približne tri mesiace. "Som taká vďačná za jeho prítomnosť v mojom živote. Pomohol mi uzdraviť sa a získať späť samu seba," povedala Pořízková v rozhovore pre magazín People.