Naposledy v nemocnici skončila moderátorka Renáta Názlerová (53). Keďže mala falošne negatívny antigénový test, s vysokými horúčkami niekoľko dní ležala v izolácii doma. Je síce zaočkovaná, no už predtým mala chronické problémy s dýchaním. Po pozitívnom PCR teste ju odviezli do nemocnice, kde jej nasadili liečbu monoklonálnymi protilátkami. Z choroby sa teraz zotavuje doma.

Bohužiaľ, v Maďarsku covidu podľahla obrovská hudobná legenda. Speváka slávnej rockovej skupiny Omega Jánosa Kóbora (†78) hospitalizovali s infekciou nového druhu koronavírusu už pred mesiacom. Skonal na budapeštianskej klinike. Podľa dostupných informácií nebol očkovaný, lebo vraj nikdy nechorľavel a spoliehal sa na svoju ukážkovú imunitu.

FOTO V GALÉRII >>>

Na vakcínu kašľal aj český herec Miroslav Etzler (56), ktorý bojuje s mimoriadne ťažkým priebehom covidu. „Toto je moja osobná spoveď. Spoveď o nezodpovednom chlapovi, ktorý sa naozaj mal dať očkovať. Chcem vás na to nabádať. Urobte to čo najskôr,“ odkázal z nemocničného lôžka ťažko ovládateľným hlasom.

https://www.instagram.com/p/CXF9G3Qrsto/?utm_source=ig_web_copy_link

Podľa jeho slov nikdy nepatril k antivaxerom, len vakcináciu z pohodlnosti odkladal. V súčasnosti leží v nemocnici v Českej Lípe, kde prežíva výlučne vďaka dýchacej maske s kyslíkom na tvári. „Vždy bol môj sen byť s troma sestričkami v sprche. Dnes sa mi to podarilo. Sprcha bez kyslíka, nič horšie som hádam nezažil. Na izbu ma doviezli, neviem ako,“ napísal naposledy z nemocnice.