Pred pár dňami uplynulo už trinásť rokov, čo do večnosti odišiel kráľ českého swingu Karel Hála, ktorý na adresu svojej holej hlavy o sebe rád hovoril, že je prírodný skinhed. Bol to obrovský bohém, ktorý si okrem množstva alkoholu a cigariet, užíval aj veľkú priazeň mileniek. Celkom bol ženatý päťkrát. Celý život pôsobil veľmi žoviálne a priateľsky, v skutočnosti skrýval veľký žiaľ. Doslova ranu do srdca mu zasadili jeho dve dcéry Miloslava a Zuzana, ktoré sa mu narodili v poradí druhom manželstve.

Bohém 

Kráľovná českého swingu Eva Pilarová o svojom protipóle v mužskom vydaní prehlásila, že tak ako on, by v češtine nedokázal frázovať ani Frank Sinatra. K fanúšikom Karla Hálu, ktorý sa preslávil hitmi ako Hádej Matyldo, Dívka toulavá, či Růžová nálada, sa hrdo hlásil aj Karel Gott a za svoj spevácky vzor ho dodnes označuje tiež Peter Stašák. Verejne sa k tomu vyznal po tom, čo si ho pozval do svojho legendárneho televízneho programu Kaviareň Slávia. Hoci mal rozbehnutú bohatú sólovú kariéru, často v osemdesiatych rokoch spieval v programoch Yvetty Simonovej a Milana Chladila. Keď Chladil zomrel, niekoľko duetov so Simonovou spieval aj on.

K veľkým fanúšikom Karla Hálu sa radil aj Karel Gott. Pozrite ako im to spolu ladilo 

Celý život bol obrovským zvodcom, manželská vernosť mu veľmi nevoňala. Aj preto vystriedal dovedna päť manželstiev. V druhom manželstve sa mu narodili dcéry Miloslava a Zuzana a v štvrtom Nora. Za svoju ale považoval aj Irenu, ktorú vyženil v piatom manželstve. Nie všetky jeho partnerky rozvody prijímali ako súčasť jeho bohémskeho života. Po tom čo opustil svoju druhú manželku Miloslavu, schytal pomstu s ktorou sa nevyrovnal do konca života. „Na obe dcéry platil poctivo pravidelne šesťsto korún, no jeho bývalá žena mu nedovolila stretávať sa s nimi. Karel tým šialene trpel. Čakal, že sa to zmení, keď dospejú do dospelosti, no márne. Dcéry ho ignorovali celý život,“ prezradila Hálova, v poradí piata manželka Irena. Spevák situáciu na sklonku života vyriešil nekompromisne. Obe dcéry jednoducho vydedil.

Karel Hála zomrel 6. júla 2008 po mozgovej mŕtvici. V mozgu sa mu upchala cievka a následne praskla. To spôsobilo krvácanie do mozgu a následnú smrť.

Pozrite si v GALÉRII zábery legendy swingu Karla Hálu