Priekopníčky! Prvá televízna reality šou Dievča za milión z roku 2004, ktorú priniesla na obraz televízia JOJ, zožala obrovský úspech. Desať „obyčajných“ krások vtedy bojovalo o post moderátorky tejto stanice a lukratívnu miliónovú zmluvu. Výhru si vtedy odniesla Karin Olasová, ktorá dnes pôsobí najmä ako muzikálová herečka. Po skončení programu sa však veľa z moderovaniachtivých slečien v šoubiznise dlho neohrialo a roky o nich nebolo počuť. Mnohé sa vydali, stali sa matkami, zmenili profesijné zameranie alebo sa odsťahovali do zahraničia. PLUS 7 DNÍ sa s dievčatami skontaktovalo a päť z nich nám prezradilo, ako si na program spomínajú, či sa ich život vďaka účinkovaniu v televízii zmenil, ako žijú dnes i to, či sledujú nejaké iné reality šou a do akej z nich by sa prípadne prihlásili.

Ďalšia finalistka súťaže Dievča za milión Barbora Chlebcová sa medzičasom stihla vydať, rozviesť a porodiť dve deti, pričom každé z nich má s iným mužom. Dabingová herečka aktuálne hviezdi aj v reklame, pracuje ako moderátorka v rádiu Expres či v regionálnej televízii v Bratislave. „Práve nakrúcam nový seriál, ktorý čoskoro príde na obrazovky v jednej zo súkromných televízií. Určite sa nenudím,“ hovorí Barbora, ktorá neľutuje, že do šou pred rokmi išla. „Všetko je tak, ako má byť. Boli to pekné časy,“ spomína vtedajšia stredoškoláčka. „Postupom času zisťujem, že si viac vecí nepamätám, ako pamätám, a to aj preto, lebo som mala iba osemnásť rokov a veľa vecí som nechápala - bola to nádherná naivita,“ dodáva s tým, že by sa nenechala nahovoriť na hocičo ako vtedy.

Okamih, na ktorý si dodnes pamätá, je vyhodenie zo šou. „Bolo to presne na moje narodeniny. Išla som potom oslavovať do mesta a celé korzo mi gratulovalo, ľudia žúrovali so mnou, bolo to super,“ pochvaľuje si. Napriek tomu, že ju ľudia na ulici spoznávali a pýtali si autogram, život jej popularita výrazne nezmenila. „Všetko v živote vás zmení, každá skúsenosť. Ale vyslovene, že by sa mi obrátil život hore nohami, to vôbec nie. Od detstva som sa pohybovala pred kamerami a v dabingu, takže som len pokračovala v tom, čo som dovtedy robila,“ prízvukuje herečka, ktorá sa odvtedy aj výrazne vizuálne zmenila, najmä jej blond vlasy.

FOTO V GALÉRII

Za svoje účinkovanie v televízii sa nehanbí a aj jej terajší muž o ňom vedel. „Sám je herec, ale absolútne to neriešil a deti to asi ani nevedia. Pre ne je to dávna história, skôr vnímajú, že som v telke teraz. Ale veľmi to doma nepreberáme, vysvetlila som im, že je to práca ako každá iná,“ vraví herečka, ktorá dnešné reality šou nesleduje. „Nie je to vôbec program, ktorý ma zaujíma. Maximálne som ochotná dať šancu speváckym súťažiam,“ dodáva s úsmevom.