Začiatkom tohto roka muzikant a podnikateľ Ladislav Štaidl vážne ochorel. Hoci v tomto koronovom období takmer nevychádzal z domu, predsa len ho dostal Covid-19. Jeho stav sa zhoršil tak, že ho syn Artur musel odviezť do nemocnice, kde za neho dýchali prístroje a odvtedy sa mu stav vôbec nezlepšoval. O svojom exmanželovi pre portál expres.cz prehovorila Aňa Štaidlová. "Viem, že na smrteľnej posteli ešte neleží. Vyhrabe sa z toho. Otázkou je, za akú cenu. Určite však ešte žije," snažila ba byť optimistická jeho bývalá žena.

Jej slová však naznačovali, že situácia je vážna a jeho priatelia a blízki mali o neho právom obavy. Žiaľ, Ladislav Štaidl dnes ráno svoj boj prehral, podľahol komplikáciám spojeným s koronavírusovým ochorením.

Ladislav Štaidl sa narodil v obci Stříbrná Skalice v Stredočeskom kraji, kde mal jeho otec továreň. V roku 1974 sa oženil s právničkou Annou (74), mali spolu dvoch synov, Jiřího a Jána, a dcéru Karolínu. V roku 2001 sa ich manželstvo skončilo rozvodom. Ladislav Štaidl v tom čase mal už roky vzťah so speváčkou Ivetou Bartošovou (†48), matkou jeho najmladšieho syna Artura. Ani tento vzťah však nedopadol dobre, neskôr po rozchode Iveta ďalšie vzťahové aj iné problémy riešila alkoholom, a napokon svoj život ukončila pod kolesami vlaku.

Už sú obaja v nebi! Pozrite si FOTO Štaidla a Bartošovej v GALÉRII!

Do sveta populárnej hudby vstúpil Ladislav v šesťdesiatych rokoch minulého storočia. V roku 1963 sa dostal do divadla Semafor, kde sa zoznámil s Karlom Gottom. Spoločne s ním a s bratom Jiřím v roku 1965 založili divadlo Apollo, neskôr z neho vzišiel Orchester Ladislava Štaidla. Spolupráca s Karlom Gottom sa narušila až potom, čo sa Ladislav Štaidl bezhlavo zamiloval do Ivety Bartošovej. Vtedy kvôli nej ukončil svoje pôsobenie v orchestri. Naplno jej prepadol, skladal pre ňu pesničky a všetko sa točilo len okolo nej. A to Karel veľmi ťažko rozdýchával, cítil sa odstrčený a niekoľko rokov spolu so Štaidlom poriadne nehovorili.