Takú vlnu nevôle nezažila, ani keď olympiádu v Londýne nazvala béčkovým Wimbledonom. Dominika Cibulková (31) prehrala na hrách v roku 2012 hneď v prvom kole a frustrovaná vypustila do sveta trochu síry. Samu seba prekonala minulý týždeň. Za zvláštnych okolností si bývalá tenistka vybavila, aby ju v nemocnici na bratislavských Kramároch aj s manželom Michalom Navarom prednostne zaočkovali proti Covid-19.

Od víkendu tak našinci dumajú, či jej stúpla sláva do hlavy a či má na očkovanie na Slovensku vôbec nárok. Negatívne reakcie sa takmer okamžite premietli na Cibulkovej oficiálnom profile na Instagrame, ktorý je pre ňu modlou.

Dalo sa aj šikovnejšie

Podľa portálu badinfluence_sk Domnika Cibulková utrpela na sociálnej sieti Instagram očividné škody. Behom dvoch dní, od vypuknutia škandálu s očkovaním, ju prestalo sledovať približne 3600 ľudí. Čo nie je až taká tragédia. Súčasne však padla pod magickú hranicu pol milióna followerov. Ešte pred Vianocami sa tešila z vyše 504-tisíc fanúšikov.

O Instagram sa športovkyňa na materskej očividne strachovala. Aby zabrzdila celonárodný pranier, cez víkend si pod všetkými príspevkami vypla diskusie. Nik jej tak nemohol napísať, čo si o jej počínaní vo vakcinačnom centre myslí.

Ako upozorňuje portál badinfluence_sk, ešte účinnejšie by bolo deaktivovať si profil na istý čas. Followeri by tak nemohli na jeho majiteľa brýzgať ani si úplne vypnúť sledovanie, len by účet nevideli. Škody by tak Dominika minimalizovala až do doby, keď jej škandál nahradí iný. Podobne sa zachoval na Instagrame moderátor Michal Sabo, keď Slovákov rozčúlil svojou propagáciou ryžového detoxu.

Odmaká si to na rovnakom mieste

Dominika Cibulková sa od nedele bráni, argumentuje nevedomosťou. V utorok podvečer sa ponúkla, že nastúpi do slovenského zdravotníctva ako dobrovoľník. "Ponúkam svoju pomoc. Chcem využiť ponuku Ministerstva zdravotníctva, aby som ako dobrovoľníčka pomohla v prvej línii a v tejto veci som už MZ kontaktovala. Zároveň sa chcem vyjadriť k informáciám, ktoré sa objavili na sociálnych sieťach (a niektorých médiach) a týkajú sa môjho platenia odvodov do zdravotnej poisťovne. Od roku 2009 do dnešného dňa som na zdravotných odvodoch na Slovensku zaplatila 55 966,58 eur. Odhlásená zo zdravotnej poisťovne som bola dva roky, od 27.12.2017 do 19.2.2020 z dôvodu dočasného domicilu v Dubaji. Od 19.2. 2020 som opäť riadne prihlásená a odvody naďalej platím," priznala sa k osobným údajom.

Hodenú rukavicu ministerstvo zdravotníctva chytilo. Hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová Cibulkovej iniciatívu privítala. "Predbežne sme sa dohodli, že bude pomáhať pri testovaní na ochorenie COVID-19 priamo na jednom z odberných miest v Bratislave. Zapojí sa aj do informačnej komunikačnej kampane," informovala verejnosť Eliášová.

Graf pádu Cibulkovej instagramového konta nájdete v GALÉRII