Mnohí zdravotníci po celom Slovensku stále čakajú, kedy pri vakcinácii proti Covid-19 prídu na rad.  Najdôležitejšiu skupinu obyvateľstva však niektoré VIP-ky dokázali predbehnúť. Bývalá tenistka Dominika Cibulková (31) a jej manžel Michal Navara sa dali v piatok zaočkovať na bratislavských Kramároch. Vlne nevôle, ktorá sa rozpútala proti bývalej tenisovej hviezde, ich teraz musí poriadne škrieť. Bývalá športovkyňa sa obhajuje vlastnou nevedomosťou.

K zaočkovaniu malo vraj prísť v priebehu uplynulého piatka, ale podľa fotografií, ktoré máme k dispozícii, si z proticovidových opatrení Cibulková veľkú hlavu nerobila ani v neskorších hodinách. 

Na prechádzke bez rúška

Bývalá tenistka sa prechádzala v čase tvrdého lockdownu po bratislavskom Starom Meste. Vo svojej novej "bubline", teda iba s členmi vlastnej domácnosti. Tú, čuduj sa svete, netvorili len jej manžel Michal a malý syn Jakub. K rodine sa pridala aj žena, ktorá vyzerá ako europoslankyňa Monika Beňová. Z akého dôvodu by sa k partii pripojila družná smerácka politička, je otázne.

 

Ešte väčšie otázniky vyvoláva fakt, že ani jeden z nesúrodej skupiny nemal na tvári rúško, bezpečná vzdialenosť medzi jednotlivcami tiež nevyzerala na dva metre. Plnohodnotné protilátky sa vytvoria až mesiac po očkovaní, dôvod na takúto neopatrnosť teda nebol.

Beňová jej verí

"Náhodou sme sa stretli v meste, oni išli z prechádzky rovnako ako my, tak sme sa po ceste zhovárali," vyjadrila sa pre PLUS 7 DNÍ Monika Beňová, ktorú sprevádzal jej partner Ľuboš Klčo.  Europoslankyňa odmieta, že by nemali na sebe ochranné rúško. "Na tej fotke je evidentné, že ich máme, len sme si ich zosunuli, lebo sme sa práve lúčili. My rúška nosíme od marca minulého roka, keď sme sa dozvedeli, že čakáme Leušku, takže sme veľmi opatrní."

O očkovaní sa Monika Beňová s bývalou tenistkou a jej manželom podľa jej slov nerozprávali. Vysvetleniu Cibulkovej, že nemala vedomosť o pravidlách vakcinácie, však verí. "Myslím si, že Dominika je fair človek, že by to neurobila náročky. Poznámu ju ako fairovú babu, nikdy som sa nestretla s tým, že by urobila nejaký podraz. Ani teraz nemám dôvod veriť tomu, že to bolo inak."

Sama Beňová, hoci je europoslankyňou, zaočkovaná stále nie je. "Žiaľbohu, ale veľmi rada by som bola. Mrzí ma, že som nebola v úzkom výbere ministerstva zdravotníctva, keď vyberali europoslancov. A vybrali len pána Polláka a pani Nicholsonovú. Keď oni sú súčasťou kritickej infrašktúry, tak hádam sa mohol nájsť priestor pre všetkých štrnástich europoslancov, nielen pre dvoch. Ale ok," dodala europoslankyňa, ktorá po pôrode už nedojčí, a z vakcinácie preto nemá strach. 

FOTO piatkovej prechádzky Cibulkovej s Beňovou nájdete v GALÉRII

Vypla kritikov

Na Slovensku doteraz zaočkovali asi 20-tisíc ľudí, medzi prvými majú byť zaočkovaní zdravotníci, pracovníci kritickej infraštruktúry a pracovníci sociálnych služieb. Úsmev Dominiky Cibulkovej však odzbrojil zdravotníka v bratislavskej nemocnici, ktorý ju aj s manželom zaočkoval prednostne.

„Šetrením sme zistili, že Dominika Cibulková bola zaočkovaná na jednom z našich troch pracovísk vakcinačného centra v nemocnici na Kramároch," potvrdila pre dennikn.sk hovorkyňa nemocnice Eva Kliská. 

Cibulková na jej slová okamžite reagovala. "Je mi veľmi ľúto, že som sa nechala voviesť do omylu, keď som sa pri sprevádzaní blízkeho v nemocnici len informatívne opýtala, v akom období by sme mohli prísť na rad pri očkovaní. Ak by som čo i len tušila, že sa dopúšťam vážneho pochybenia a že len nevypĺňam voľné miesto v poradovníku, v žiadnom prípade by som možnosť zaočkovať sa nevyužila," vysvetlila Dominika Cibulková na sociálnej sieti.

Aby inokedy oslavovaná športovkyňa nemusela čítať štiplavé odkazy od rozhorčených Slovákov, vypla si v nedeľu na Instagrame komentáre. Naopak, celú záležitosť sa snažila obrátiť vo svoj prospech. 

"Vzniknutá situácia ma veľmi mrzí, vo vzťahu k všetkým ľuďom, ktorí na vakcínu čakajú. Zároveň by som touto cestou chcela vyzvať ľudí, aby sa očkovania neobávali. Budem rada, ak celá táto nešťastná udalosť bude mať pozitívny efekt v tom, že presvedčí čo najviac ľudí o potrebe očkovania. Veľmi rada akýmkoľvek ďalším spôsobom pomôžem v osvetovej kampani na podporu vakcinácie, ktorú považujem za bezpečnú a očkovanie proti Covidu za jediný správny a zodpovedný prístup," dodala.

Mohlo by vás zaujímať: