Pôrodná turistika sa nekončí. Dominika Navara Cibulková (33) je v poslednom trimestri tehotenstva, a tak o pár týždňov pribudne k dvaapolročnému synovi Jakubovi brat alebo sestrička. Rodáčka z Piešťan chce svoje druhé dieťa priviesť na svet znova v zahraničí. Vybrala si overenú súkromnú pôrodnicu vo Viedni, kde sú izby vybavené nadštandardne.

FOTO v GALÉRII

Tajnosti pre stávku

Niekdajšia štvrtá hráčka svetového rebríčka je známa láskou k luxusu. Za dizajnové kúsky bez problémov oplieska aj ročný príjem bežného Slováka. Šetriť nemieni ani na druhom dieťati, ktoré sa má narodiť v marci. Či to bude chlapec alebo dievčatko, rodičia taja. Fanúšikovia si to zatiaľ môžu tipnúť a zarobiť. Stávková kancelária, ktorej tvárou je aj tehotná športovkyňa, vypísala na chlapca i dievča kurz 1,9. Cibulková plánuje pohlavie druhej ratolesti odhaliť veľkolepo - na baby shower párty. Luxusnou oslavou v štýle boho ohúrila už pred tromi rokmi, keď čakala prvorodeného.

Druhé tehotenstvo je však iné. „S Jakubkom to bolo fantastické, teraz som mala prvé tri mesiace konštantnú opicu,“ priznala nedávno v médiách Dominika. No po  tom, čo uvidela ultrazvuk a dozvedela sa pohlavie bábätka, sa jej vraj do očí nahrnuli slzy radosti. V minulosti tvrdila, že jej snom je mať dievčatko.

Vysoký nadštandard

K druhému tehotenstvu pristupuje Cibulková inak. Aby sa vyhla vysokému prírastku na hmotnosti, ktorý si prvý raz veľmi neustrážila, poctivejšie a najmä pravidelne cvičí. Verná však ostáva miestu, kde chce dieťa porodiť. Aj teraz si dopraje vysoký nadštandard, a preto si vybrala  súkromnú pôrodnicu vo Viedni. „Správna atmosféra môže mať veľký vplyv na liečenie a zotavenie. Preto je naše zariadenie, pokiaľ ide o pohodlie a vybavenie, navrhnuté skôr ako hotel než nemocnica. Fyzická a duševná pohoda je rovnako súčasťou úspešnej liečby ako prvotriedne lekárske služby a osobná starostlivosť,“ myslia si majitelia.

Izby na rakúskej klinike sú preto vybavené ako z katalógu. „K dispozícii je telefón, wifi, káblová televízia, rádio, vlastná kúpeľňa, chladnička, gauč, postieľka, trezor a klimatizácia. Pacienti si počas pobytu u nás užijú pohodlie,“ píše sa na stránke privátnej rakúskej kliniky.

V stredomorskom štýle

Väčšina izieb na klinike má terasu zariadenú v stredomorskom štýle alebo balkón s výhľadom na rozľahlú terasovitú záhradu, ktorá sa rozprestiera pozdĺž zadnej časti nemocnice. Ak nie je zima, pacientky sa môžu prechádzať po cestičkách lemovaných zeleňou, kde si oddýchnu na niektorej z malých terás. V nemocničnej záhrade je tiež vyhradený priestor pre fajčiarov, kde si cigaru po prvom pôrode vychutnal aj Cibulkovej manžel Michal Navara.

Prominentnú rodičku mohla oslniť rozľahlá pôrodná miestnosť, kde má k dispozícii pôrodnú vaňu. V sále môže byť sama, s partnerom alebo inou blízkou osobou, môže počúvať hudbu, prechádzať sa, sedieť, ležať alebo relaxovať s aromatickými vôňami. V závislosti od počtu dní strávených na tejto klinike sa cena za takýto luxus pohybuje okolo 8-tisíc eur.

„Určite hrá rolu väčšie súkromie, ale najmä to, že je tam dovolené byť s manželom pri pôrode aj po ňom. Môže byť s nami, to je pre mňa kľúčové,“ povedala Dominika Cibulková pre PLUS 7 DNÍ, keď na klinike rodila počas zúriacej koronovej epidémie prvýkrát.

FOTO V GALÉRII

Pri výbere pôrodnice zohrala úlohu aj blízkosť štátneho špitálu. „Cez cestu je najväčšia nemocnica vo Viedni, kde je všetko potrebné vybavenie, ak by niečo nešlo podľa plánov. Bezpečnosť pre bábätko je prvoradá. Ak je možnosť rodiť v príjemnejšom prostredí, prečo nie?“ doplnila budúca dvojnásobná mama.