Nešťastný zostrih v obľúbenej relácii Inkognito, v ktorom sa herec Maroš Kramár ukazovákom dotýka pozadia atraktívnej maskérky, vyvolal búrlivé reakcie. Televízia Joj sa ospravedlnila a vysvetlila, že na nakrúcaní vždy vládne dobrá atmosféra a medzi tvorcami a štábom sú kamarátske vzťahy. „V Inkognite sa ženám naozaj neubližuje. Za zostrih po skončení relácie sa televízia divákom ospravedlňuje,“ povedala k situácii PR manažérka Inkognita Katarína Gajdošíková. Ospravedlnil sa aj režisér relácie Tomáš Eibner.  A čo Kramár? Nuž, vychýrený milovník žien to pokašlal ešte viac!

Mnohé majú trpké skúsenosti

Známy milovník žien tvrdí, že nežnejšie pohlavie si váži a má rád emancipované, hrdé, samostatné ženy. Je za rovnoprávnosť mužov a žien vo všetkých oblastiach a jeho laškovanie s maskérkou nevyjadrovalo neúctu k ženám. Dámy, ktoré jeho prst na zadku vizážistky poburoval, však nešetrne odpísal. „Takže tieto všelijaké úvahy a ohrdnuté ženy, ktoré sú nešťastné, že sa ich nikto nedotýka, ma absolútne nezaujímajú,“ dodal herec.

Bývalý poslanec Martin Poliačik.
Zdroj: Pavol Zachar

Kramárova nedostatočná empatia s nežnejším pohlavím, ktoré čelí oveľa viac sexuálnemu obťažovaniu než muži, šokovala aj Martina Poliačika. „Mnohé zo žien, ktoré sa ozvali, by si možno dnes dotyky od ľudí, ktorých milujú, vychutnali viac, ak by sa ich v mladosti či v dospievaní niekto nedotýkal, keď si to nepriali. A bohužiaľ, pre ženy a dievčatá na Slovensku je výnimkou, ak sa im niečo podobné nestane, drvivá väčšina z nich sa s nejakou formou obťažovania stretáva,“ priznáva bývalý poslanec.

„Mnohé z dievčat, ktoré dnes niekde v Snine alebo Hornom Lieskove šéf pri odchode na obed plesne po zadku, sa len zapýri a nič nepovie, lebo podľa vášho vyjadrenia majú pokrivené vnímanie sveta,“ dodáva politik a pridá ešte jednu radu, ktorá by hercovi mohla pomôcť k lepšiemu pochopeniu, prečo sa jeho počínanie stretlo s toľkou nevoľou. „Skúste si sadnúť pred telku a na mieste tej maskérky si predstaviť vlastnú dcéru. A koniec koncov, ste herec, skúste si chvíľu predstaviť, ako sa cíti ona, keď je jej pozadie teraz najznámejšou časťou jej osoby. Skúste sa s tým pocitom prejsť po meste,“ radí Poliačik.

Viac si o Kramárovom škandále aj pohľade odborníkov prečítate v najnovšom čísle PLUS 7 DNÍ.