Jiřina Bohdalová bola s Karlom Gottom veľmi dobrá kamarátka, jeho mama si dokonca želala, aby sa s ňou jej syn oženil. Zo svadby síce nič nebolo, zato Jiřina sa neskôr stala aj rodinnou priateľkou celej Gottovej rodiny, teda aj jeho manželky Ivany. A hoci Jiřina rátala s tým, že keďže bola od Karla o sedem rokov staršia, že raz bude na jej pohrebe rečniť on, osud zariadil, že tomu bolo naopak. Tú smutnú povinnosť mala napokon Jiřina na veľkolepom Karlovom pohrebe.

Hoci jej smútočná reč počas pohrebu všetkých zúčastnených dojala, predsa len sa našiel človek, ktorý mal na ňu preň ťažké srdce. Tým človekom bola najstaršia Gottova dcéra Dominika. A čo sa jej dotklo? Jiřina sa totiž v smútočnej reči lúčila s Karlom Gottom v mene celej rodiny, ženy Ivany a dcér Charlotte a Nelly, to predovšetkým. Na staršie dve Gottove dcéry však pri čítaní smútočnej reči akosi pozabudla.

Ako neskôr Jiřina priznala, túto chybu si uvedomila práve až počas čítania smútočnej reči a mrzelo ju to. Tvrdila, že keby za ňou Dominika prišla, ospravedlnila by sa jej. Tá však bola z celej situácie taká "rozhodená", že nemala silu, ani nenabrala odvahu si to so slávnou herečkou vydiskutovať.

 

Radšej mala mlčať! Aha, čo napísala Dominika Jiřine Bohdalovej!

 

Napriek konfliktu sa však teraz Dominika rozhodla slávnej herečke a bývalej kamarátke svojho otca zablahoželať j životnému jubileu, ale veľmi svojským spôsobom. Keď si to oslávenkyňa Jiřina prečítala, musela z toho byť na prášky, veď pozrite!