Pekne ho "natreli"! Hudobný skladateľ Ladislav Štaidl už nie je medzi živými, ale ešte aj dnes má na neho jedna žena ťažké srdce. Ide o mamu prvorodenej dcéry Karla Gotta (†80) Dominiky (47). Antoniu Zacpalovú (85) ešte aj po toľkých rokoch bolí spomienka na obdobie, keď prišla na svet jej jediná dcéra. Svoje si vytrpela nielen preto, že mala rizikové tehotenstvo a bola rada, že sa Dominika vôbec narodila. Antonie Zacpalová sa musela vyrovnať aj s reakciou Karla Gotta na narodenie jeho prvorodenej dcéry, ale ani to ešte nebolo všetko.

Keďže posledné tri mesiace tehotenstva mala vtedy 37-ročná Antonie Zacpalová rizikové, o štyri roky mladšiemu Karlovi Gottovi o narodení dcéry povedala až po tom, keď už bolo dievčatko pár týždňov na svete. Reakcia maestra by asi nepotešila žiadnu ženu. Podľa slov pani Antonie mal božský Kája kričať, že ho nikto v živote ani s pištoľou nedonúti priznať, že je to jeho. A Gottovi potom tento "prúser" pomáhal žehliť jeho dobrý kamarát Ladislav Šatidl, ba dokonca angažovali aj starého pána Štaidla, Ladislavovho otca.

 

Antonie Zacpalová prežívala naozaj trpké chvíle. Našťastie sa jej zastal režisér Jaromír Vašta (†64), ktorý ju poznal. A poznal aj rodinnú právničku Štaidlovcov. Slovo dalo slovo, a tak sa s jej pomocou rozhodli ošemetnú situáciu riešiť. Ešte predtým sa však s mamou malej Dominiky stretol starý pán Štaidl, ktorý na ňu naliehal, aby nikdy neprezradila, kto je otcom jej dcéry. Tá dokonca kolónku otec v rodnom liste dcéry radšej nechala nevyplnenú, ale požiadavka pána Štaidla sa jej veľmi dotkla.

Takto vyzeral Karel Gott v čase narodenia dcéry Dominiky !

Po tomto stretnutí sa napokon na dcéru v prítomnosti onej právničky a oboch Štaidlovcov prišiel pozrieť aj samotný Karel Gott. Neverili by ste, čo svojej dcére doniesol pri prvej návšteve! Právnička Štaidlovcov napokon vypracovala s Karlom Gottom harmonogram výživného na jeho dcéru. Samozrejme, starostlivo sa zakamuflovalo, že platcom je Karel Gott. V každom prípade pani Antonie potom každý mesiac dostávala na Dominiku celkom slušnú čiastku a božský Kája si časom zvykol, že má dcéru. Trvalo však dlhých deväť rokov, kým sa o nej dozvedela verejnosť, no Gottova mama sa o vnučke nikdy nedozvedela a Karlov otec sa o nej síce dozvedel, ale už sa pre jeho podlomené zdravie nestihli vidieť.