Na čo legendárna Hana Zagorová počas kariéry siahla, to rozkvitlo. Po boku speváčky, ktorá začiatkom týždňa oslávila 75. narodeniny, sa preslávilo mnoho umelcov, no na všetky spolupráce nemá len krásne spomienky. Podľa novej publikácie Petra Macka Naprosto nezbytná, ktorá vychádza k jej jubileu, sa na to snaží zabudnúť. „Drupiho hlas ma nenechával pokojnou, dostával ma do kolien. Bolo v ňom čosi také hrejivé a zároveň bolestné, mužné… A potom prišiel taký vlasatý Indián,“ vyhlasuje Zagorová v knihe pobavene. V skutočnosti sa za talianskeho umelca, s ktorým naspievala hit Setkání, musela v istých momentoch hanbiť.

Ignoroval ju

Začiatkom osemdesiatych rokov Drupi dobýjal Európu, koncertoval aj v Československu. U nás kraľovala Zagorka, takže bolo otázkou času, kedy ich dá niekto dokopy. K tomu naozaj prišlo, lenže Hana sa v talianskej hviezde sklamala hneď pri prvom stretnutí. „Namiesto charizmatického muža, ktorého som čakala, prišla troska. Videla som len opitého muža, ktorý sotva komunikoval. Dal si ťah nočnou Prahou a dosť to prehnal,“ tvrdila speváčka ešte pred rokmi.

 

Ako džentlmen sa Drupi nesprával ani neskôr. Po tom, čo naspieval s českou speváčkou dueto, slovenský režisér Ján Roháč si zaumienil, že protagonistom natočí spoločný televízny recitál. Jedna zo sekvencií sa odohrávala na Drupiho koncerte. „Bál sa, aby som mu nepokazila finále, tak­že sa mu do toho veľmi nechcelo. Pôvodne mal pozrieť do publika a predniesť: ,Tu sedí Hana.‘ A pozvať ma na javisko. Lenže nepovedal nič. A tak som absolútne stratená kráčala burácajúcou halou po schodoch na javisko, otočená chrbtom k obecenstvu. Škvarila som sa vo vlastnom pote,“ priblížila Hana Drupiho móresy dávnejšie.

Rozpačito sa správal počas nakrúcania celého recitálu. Zagorová jazdila zbytočne štyri hodiny na koni, lebo talianskej hviezde sa do rovnakých záberov nechcelo. Na Morave, kde nakrúcali, miestni kvôli nim vystrojili zabíjačku s ochutnávkou tamojších vín. „V najlepšom sa objavil jeden z Drupiho poskokov a priniesol dve obyčajné stolové talianske vína, ktoré začali piť. Bola to strašná urážka.“ Kalich trpkosti si Hana vypila do dna, keď recitál televízia predala do Talianska a ju z neho na žiadosť Drupiho vystrihli.

Len žart

Čas však rany otupil, aj po nepríjemných konfliktoch dnes Drupiho sporadicky vidíme na spoločnom javisku s Hanou. S odstupom mnohých desaťročí Zagorovú dokonca vynáša do nebies. „Raz mi zavolali, že je v Československu veľmi známa speváčka a že majú pre nás spoločnú pieseň. Vraj ak mám záujem, mám si ju prísť do Prahy vypočuť. Pesnička nebola zlá, no celé som to bral len ako žart. Nevidel som v jej natočení nič dôležité. Naozaj som nečakal, že sa z tej piesne stane taký hit,“ vrátil sa Drupi do minulosti v knihe Trochu jiné rozhovory, ktorú napísal Miroslav Graclík.

GALÉRIU k článku si pozrite TU >>>

V rozhovore, ktorý český publicista s Drupim viedol, dokonca priznal, že Zagorová sa mu páčila nielen ako speváčka. „Ona je skvelá, elegantná, príjemná… Všetko robila s eleganciou. Je to krásna duša, priateľské, normálne dievča, naozaj nikdy nebola nafúkaná. Pracovať s ňou bolo nádherné. Naozaj nádherné. Okrem toho, že bola veľmi profesionálna, bola aj veľmi pekná,“ vyznal sa po rokoch.