Keď Filip Sulík (27) prišiel s pikantnou webovou aplikáciou Youdare, kde mali ľudia platiť iným, aby splnili viac či menej šialené výzvy, boli ho plné noviny. Dcéra milionára a influencerka Emma Lacová na jeho novej stránke vyhlásila, že ak dostane dosť peňazí, natočí porno, nakoniec sa jej osemtisíc eur málilo. Na hudobníka Matúša Kolárovského sa vyzbieralo toľko eur, že po rokoch sa odhodlal zbaviť dredov.

Úprimne, vyzeralo to ako projekt zlatej mládeže, ktorá sa nudí. Po roku, zdá sa, bublina spľas­la. „Youdare skrachovalo. Teraz robíme nový projekt. Povyprávam o tom, keď to bude naberať kontúry,“ sklopil uši nedávno syn Richarda Sulíka verejne. Podstatnú časť svojej energie pritom vkladá do Instagramu, kde si hovorí „advokát prirodzenosti“ a vedie kazateľské reči na hranici slušnosti.

Na tejto doméne nič nie je

Pre Sulíkovcov začína byť rok 2023 nočnou morou. Kým Richard so svojou SaS čaká na septembrové parlamentné voľby, ktoré podľa prieskumov nemusia dopadnúť priaznivo, jeho starší syn Filip sa trápi rovnako. „Aktuálne sme aktivitu presunuli do USA, a teda sa aj zvýšili náklady. Komunikujeme už dlhšie s americkými investormi. Máme viacerých, ktorí prejavili záujem,“ nádejal sa ešte v januári, keď sníval o „milióne aktívnych používateľov v Amerike v priebehu roka“. Podľa najnovšieho vyhlásenia, ktoré urobil na sociálnej sieti, poslali Slováci jeho pikantný projekt na smetisko internetových dejín. Alebo aj nie? Keď sme sa totiž pokúšali spojiť s jeho partnermi v biznise, mali sme pocit, že sme sa dovolali do Silicon Valley.

„Filip nie je relevantný zdroj informácií,“ spochybnil slová Sulíka juniora jeho spoločník Lukáš Homér. „Stále máme veľmi dobrý vzťah, keďže sme spolu každý deň a občasne chodí k mojim rodičom na obedy. Ale aby bola pravda všetko, čo hovorí na Instagrame, tak by jeho rodičia boli Boris Kollár a Marian Kotleba, čiže nie všetko treba brať vážne,“ odporučil nám. Doplnil tiež, že projektu sa od začiatku venuje približne sedem ľudí a stále im postačujú súkromné zdroje. „Na prvý rok startupu sme dopadli veľmi dobre, niekoľkokrát sme dosiahli top 10 na App Store na Slovensku a v Českej republike,“ uviedol Homér.

Bohužiaľ, internet dával minulý týždeň za pravdu skôr Filipovi. Na instagramovom profile stránky Youdare od februára nepribudol nový príspevok, na Face­booku prestali byť vlastníci aktívni už vlani. A napokon, niekdajšia stránka youdare.sk, kde to žilo, neexistuje. „Na tejto doméne zatiaľ nič je,“ vypísal nám vyhľadávač. Dostupná je však youdare.com či mobilná aplikácia Youdare, ktorá dáva tušiť, že slovenský piesoček bol zakladateľom startupu príliš malý a chcú preraziť skôr vo svete. Snažili sme sa na oboch platformách zaregistrovať, no na potvrdzujúci mail sme do uzávierky čakali márne.

FOTO Sulíkovho syna Filipa a jeho stránky v GALÉRII

Viac sa dočítate v týždenníku PLUS 7 DNÍ, ktorý je od 26.4.2023 v predaji